Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elidegenítési és terhelési...

Ha elidegenítési és terhelési tilalom van a lakásomon a finanszírozó bankomnak, akkor a lakásomra ráterhelhetnek egyéb más, nem fizetett személyi kölcsönömet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ebben az esetben az első bank legtöbbször felmondja a hiteleled. Attól függ,hogy mennyi a hitel és az ingatlan értéke.
2010. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja. Akár személyi kölcsönt is ráterhelhetnek a lakásodra vagy köztartozást, stb. Szinte minden ilyen esetben (összegtől függ) kihátrál a hitelből a lakáshitelt folyósító bank, így akár az utcára is lehet kerülni egy személyi kölcsön miatt.
2010. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 válaszolónak igaza van, hiszen a kérdésedben írtad azt a kifejezést, hogy terhelési tilalom. Nem véletlenül foglalják ezt a bankok közjegyzőn keresztül a szerződésben. Így látja biztosítottnak azt a kölcsönt, amit ő jegyeztet be.
2010. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól mondják, a terhelési tilalom NEM azt jelenti, hogy nem lehet megterhelni az ingatlant, hanem azt, hogy nem terheltetheted meg, különben szerződést szegsz.
2010. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na...akkor ebbőlnincsen már kiút....
2010. júl. 15. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden bank mondja fel rögtön a jelzáloghitelt, hogyha az rendesen van fizetve. Némelyikkel lehet beszélni. 28L
2010. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előbbiekkel, de annyit hozzá szeretnék tenni, hogy elég sok idő amíg egy személyi kölcsönt ingatlanra terhelnek. Bírósági eljárás kell hozzá, és annak is vannak szabályai. Gyakran nem is terhelik ingatlanra, ha van fizetés vagy jövedelem, amiből letilthatják.

Ha viszont elkerülhetetlen lenne a végrehajtás és rákerül a tulajdoni lapra, kis esélyed van, hogy ne mondja fel, hiszen ez a végrehajtási eljárás menete,hogy ha jelzálogjoga van, akkor kérheti, hogy előbb őt fizessék ki, és csak utána a személyi kölcsön követelőjét.

Egyébként az én tapasztalatom az, hogy akár több, mint egy évig is eltarthat egy ilyen végrehajtás, szóval ha tudod, fizesd amit lehet, mert nem biztos, hogy nem menthető a helyzet. Ráadásul ha látja a bank, hogy érkezik törlesztés, lehet, hogy nem folyamodik bírósági úthoz, hiszen tudja, hogy lassú lesz.


Sikeresebb pénzügyeket kívánok!

2010. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!