Meddig őrzik a bankok a készpénz befizetést igazoló bizonylatokat?

Figyelt kérdés
Az én példányom már nincs meg, de a banknak is van abból egy példánya. Vajon mennyi ideig kell megőrizniük?
2012. nov. 10. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

5-10 év, de mire előkeresik, lehet, hogy megőszülsz, már bocsánat.

Egyébként miért van rá szükséged?

(Én le szoktam darálni, pedig banki dolgozó vagyok. :-))

2012. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azta mindenit! (1. válaszoló vagyok)

Ez teljesen felháborított most engem. Ilyen panasz esetén a banknak azonnal neki kellene állni keresni azt a bizonylatot! Menjetek be, és beszéljetek a fiókvezetővel! Ha nem mutatkoznak segítőkésznek, akkor pedig forduljatok azonnal a pszáfhoz! Annak a pénznek valahol meg kell lennie! Előfordulhat, hogy nem jó számlára fizették be, de akkor is bent kell lennie valahol a banki rendszerben, hiszen bizonylat készült róla. Kutya kötelességük az esetet kivizsgálni! Legyetek határozottak! Ne hagyjátok magatokat! Ha pedig megpróbálnak lerázni titeket (túl sok idő telt el, keressétek meg ti stb...), akkor pedig tényleg azonnal forduljatok a pszáfhoz, vagy akár a médiát is megkereshetitek...

2012. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!