Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová érdemes lekötni pénzt?

Hová érdemes lekötni pénzt?

Figyelt kérdés
Van 300.000 Ft megspórolt pénzem, és úgy döntöttem szeretném lekötni. De mivel még folyószámlám nincs, mert a fizetésem a szüleim számlájára megy spórolásképp, így csak egy számla után fizetjük a számlakezelés díjait. Így fogalmam sincs hol is induljak el ez ügyben. Úgy szeretném betenni hogy kivenni ne lehessen, csak ha lejárt a lekötés ideje. Nem tudom ilyenkor van-e egyéb költség, (számlavezetési díj ilyesmi) de ezeket szeretném kikerülni, amennyiben van olyan bank ahol hajlandóak azért fizetni, hogy használhatják a pénzem, és nem én fizetek érte. Köszönöm a segítséget

2012. okt. 22. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha fiatalabb vagy (<26) akkor OTP Junior számla, ott ingyenes a számlavezetés. Egyébként csak akkor ingyenes a számlavezetés ha havi X forint (pl munkabér) kerül rá. Te fizetsz hogy ott a pénzed, a bank pedig kamatot ad mert használja a pénzed.
2012. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen célra gyűjtesz?
2012. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha budapesti vagy, akkor jelenleg a Gránit Bank, aminél megérné számlát nyitnod, ha nem kérsz hozzá bankkártyát, akkor nincs díja (ha kérsz kártyát, éves szinten jelenleg 950 forintba kerül). Megnyitod a számlát, átutalod rá a pénzt, lekötöd az internetbankon keresztül fél évre, most 7,5%-os kamatot adnak, így erre az időszakra 11 250 forinttal nő a betéted. Aztán, ha letelt a félév, körülnézel, hogy hol érdemes a következő félévet eltölteni.


Van ez az oldal => [link] <= itt érdemes nézelődni, ha regisztrálsz, akkor be lehet állítani, hogy kamatadóval is számoljon.

2012. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kapo1588 ***** válasza:
az utolsó válasz szerintem hasznos, annyival egészíteném ki hogy az axa bankban is ingyenes a számlavezetés ( plusz azt hiszem a kártya is az első évben) hasonlísd össze hol kapsz jobb kamatot.
2012. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a kalkulátor tényleg hasznos, egyenlőre azért gyűjtök ha összeköltözök a barátnőmmel akkor több önerőt tudjak a Ház árába beletenni. Tudom egyenlőre ez kevés tőke, de az elkövetkezendő 2-3 évig még biztos nem költözünk össze. Egyébként én 23 éves vagyok, ő pedig 24 és mindkettőnknek van spórolt pénze.
2012. okt. 23. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem a célt, mert ha lakást szeretnétek venni később a pénzből, erre van egy jó módszer.

Írtad, hogy önerőre kell majd a pénz, tehát szükséged lesz majd hitelre is. Nem tudni, pár év múlva milyen kamata lesz a lakáshiteleknek, de most 11-12% körül van. Várhatóan ez néhány év múlva se lesz jobb, de az se kizárt, hogy több lesz.

Hogy tudod a legtöbb önerőt összerakni és ezt a magas kamatú hitelt megúszni?

Érdemes lenne a megtakarításodat egy olyan folyószámlára elhelyezni, ahol lekötés nélkül is elfogadható mértékű kamatokat kapsz, pl AXA. Ezután el kellene kezdeni egy 4 éves lakáskasszát, mert erre jár 30% állami támogatás. A havi díját fizethetnéd állandó átutalással a meglévő megtakarításodból, de az lenne a legjobb, ha továbbra is raknál félre lakáscélra, mert a 300E Ft kamatokkal együtt is kevés lesz önerőnek egy lakáshoz. Mivel említetted, hogy a barátnődnek is van megtakarítása, az ő pénzét is érdemes ugyanígy szaporítani, azzal együt már egész szép summa összejöhet. Fejenként max havi 20.000Ft után jár a 30%-os támogatás. 4 év múlva így 1.3 millió Ft gyűlik össze, ami mellé jár egy nagyon kedvező kamatú lakáshitel is (max 5,5% kamat).


Ok, van egy jelentős hátránya ennek a programnak, csak 4 év múlva fogsz így tőkéhez jutni, de ha azt is figyelembe veszed, hogy pl egy 4 milliós lakáshitelt akkor kaphatsz, ha több, mint 1 millió az önerőd és a hitel törlesztője 11% kamat esetén kb havi 40.000Ft 20 éven keresztül, akkor én a helyedben átgondolnám ezt a sokkal kedvezőbb lehetőséget.

2012. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valóban átgondolandó, amit írtál, viszont a dolgot az is bonyolítja hogy jelenleg iskolába járom munka, mellett. A munkaszerződésem jövő nyárig szól egyenlőre és ha esetleg nem hosszabbítanak akkor nem tudnám fizetni, Talán ha befejeztem a sulit, ami még 1,5 év. Egy biztos a pénzem szaporítani kell, remélem a jövő év folyamán legalább 500.000 Ft-ot sikerül megspórolnom még a 300.000 mellé
2012. okt. 24. 06:08
 8/10 anonim ***** válasza:

A jelenlegi 300.000Ft-od, 15 hónapra akkor is lefedi a havi 20.000Ft havidíjat, ha addig egy fillért nem tudsz félretenni, de ha közben egy másik számlán is takarékoskodsz, amikor tudsz azzal növeled az esélyt, hogy összejön a 4 éves befizetés. Akkor sincs tragédia, ha nem megy a havi 20.000Ft később, mert lehetőség van havidíjat csökkenteni, (2.200Ft a módosítás díja) így nem bukod az állami támogatást, nem kockáztatsz semmit, csak a lehetőségét teremted meg annak, hogy kedvező feltételekkel vásárolhass lakást.


pl itt érdemes nézelődni:

[link]

2012. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az igen hasznos választ, nagyon jó hogy vannak olyan emberek akik ilyen jól tájékozottak ezekben az ügyekben, és készséggel segítenek másoknak, szabadidejüket nem kímélve. Decemberben kiderül meddig maradhatok a munkahelyemen még és addig a barátnőmmel is konzultálunk még párszor erről. Egyre szimpatikusabb ez a lakástakarék dolog, lehet hogy nem is kötöm le a pénzt hanem aprólékosan beleteszem majd ebbe, de ez majd még elválik, mert nem akarom egyedül ezt eldönteni
2012. okt. 25. 19:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem már egyszerű ezeken eligazodni, mert több éve ez a munkám, többek között ilyen szerződéseket is kötök:)


December végéig van akció, nincs szerződéskötési díj a "Hitel Plusz" termékcsaládra, ezért ha tényleg tetszik, érdemes még ebben az évben elindítani a megtakarítást.


(Normál esetben a szerződéskötési díj a szerződéses összeg 1%-a.)

2012. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!