Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákszámlához melyik bankot...

Diákszámlához melyik bankot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most jött el az ideje hogy diákszámlát nyissak, csak fogalmam sincs hol.


OTP / Budapest Bank közel van, de lényegében más relatívák is érdekelnének.



2012. okt. 15. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha csak arra kell, hogy legyen (nincs konkrét célod vele), én az ERSTE-t javaslom.

Budapest Bankkal az a bajom, hogy nem ingyenes ( igaz, nem drága), az OTPben meg drága az átutalás. Igaz, az ERSTE nem is ad (ingyen) internetes fizetésre alkalmas bankkártyát...

2012. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
internetes bankártya nemfeltétlen kell, elég nekem a sima is.
2012. okt. 15. 21:41
 3/12 anonim válasza:
Budapest Bank a legelőnyösebb diákszámla csomaghoz. Nekem is az van, csak sajnos lassan lejár a kedvezményem. 2év alatt semmit nem fizettem.
2012. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Erste, MKB, CIB a legjobbak diákszámla terén. A honlapjaikon nézd meg a diákszámlák leírását. Utána már könnyebb lesz választani.


Internetkártyát mindenképp kérj hozzá!

2012. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:


Számlanyitást lehet online is "intézni"?

Kinyomtatom, kitöltöm (kézzel), majd scennelve beküldöm?

Mert pl. fundamentánál lehetett-e módot választani. Igaz az lakáselőtakarékossági megtakarításos számla.

2012. okt. 22. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet online számlát nyitni, de amíg nem mész be a bankba személyesen igazolni magad ( 18 év alatt egy szülővel együtt), addig a számla csak pénz fogadására lesz alkalmas.
2012. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet!

Utolsó: nem tudom, hogy honnan szedted.


Számlát nyitni csak személyes jelenléttel lehet, személyazonosító igazolvány szükséges hozzá.

Nagyon szigorúan veszik.

Gondolj csak bele: pénzmosás, terrorizmus támogatása, stb...

Online bárki adataival lehetne nyitni és milyen bűncselekményeket lehetne elkövetni.


Több banknál is lehet online kitölteni egy lapot, ami csak arra jó, hogy utána kapsz egy időpontot és ha bemész akkor nem kell mindent az elején kezdeni, hanem gyorsabb lesz az ügymenet, de ott is szigorúan ellenőrzik a személyid és hogy tényleg te vagy-e az.

Meg azért még pár dolgot ott kell személyesen eldönteni, stb...


És persze aláírni is személyesen lehet csak.


Ha nem vagy 18 akkor egyik szülődnek is ott kell lennie.


Azt pedig tényleg jó szívvel tanácsoltam, hogy MKB, CIB vagy Erste.


Az OTP a leglehúzósabb.

Az, hogy melyik van közel nem igazán fontos, hisz a fiókba bemenni nem nagyon kell majd.

Több banknál is van olyan, hogy havi 2 készpénzfelvét bármilyen ATM-ből ingyenes, tehát nem lehet az érv, hogy OTP-nek van legtöbb ATM-je.

2012. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


CIB és MKB között vacilálok. Ugye Erste csak saját ATM-ből ad ingyen pénzfelvételt 2x/hó.


Bár a Cib ingyen ad internetre alkalmas kártyát, MKB-nál nem irta, hogy kell-e fizetni vagy sem érte.


A Cib meg azt nem irja, mennyi az a kedvező számlavezetési díj. Illetve egy év után, mennyi a bannkártya éves díja.


Szóval azért a megadott adatok se korrektek.


Azért jó lenne, ha lehetne ilyen "nyomtatványt" kitölteni, jó lenne lerövidíteni a megrendelési papírok számát.

2012. okt. 22. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet-e kitölteni, nem tudom. A honlapon úgyis fenn van, ha igen.

De amúgy sem hosszú idő egy számlanyitás, szóval ne ez döntsön! Max. 5 perccel több idő vagy annyival sem.


A bankok honlapjain fenn van az összes számlacsomag (beleértve a diákszámlákat is) úgynevezett kondíciós listája. Jó hosszú olvasmány ami tartalmazza a költségeket.


De szerintem az Erste is jó dacára, hogy csak 2 ingyen felvét saját atm-ből.

De a másik kettő is.

2012. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
MKB esetében szó nem esett Internet kártya áráról. Mármint csak külön (vagyis a diákkonstrukcíóban nincs róla szó), külön meg elég borsos ár.
2012. okt. 22. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!