Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 3 milliót szeretnék felvenni,...

3 milliót szeretnék felvenni, egy kis kertesházra, milyen hitelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van már 2 éves munkaviszonyom, bruttó keresetem 128 000, azt sem tudom h erre adnának-e annyit, milyen megoldást ajánlanátok?

Sajna csak hosszú futamidőre lenne jó. Olyan havi 40 körül szeretnék fizetni, többet nem biztos hogy tudnék.


2012. aug. 20. 12:07
1 2
 1/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

- Mennyit ér az ingatlan, amire a jelzálogot bejegyeznék?

- Vásárlási hitel lenne vagy szabadfelhasználású?

- Hol van (melyik településen) az adott ingatlan?


- Lenne más adóstársad?

- Jövedelmed bankszámlára érkezik? Pontosan mennyi?

- Mennyi caffeteriát kapsz havonta?

- Eltartott családtagod van?

- Bármilyen fennálló tartozásod pl. hitelkeret, hitelkártya?

2012. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs eltartott családtagom, bankszámlára jön a fizum ami nettóban 107 vagy több, nem jelzáloghitel lenne, nincs jelenleg semmiféle hitelem, kafetériám havi 10 amiből 5 erzsébet utalvány, és 5 a széchenyi kárytára megy.
2012. aug. 20. 13:39
 3/11 A kérdező kommentje:
Tatabányán van az ingatlan.
2012. aug. 20. 13:39
 4/11 A kérdező kommentje:
És van más adóstárs ő csak 80 at kap havonta bankszámlára.
2012. aug. 20. 13:40
 5/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Mennyit ér az ingatlan?
2012. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még konkrétan nem tudjuk, csak beszélgetünk róla.
2012. aug. 20. 16:22
 7/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A jövedelmeid alapján (adóstárssal biztosabban, de megérzésre anélkül is...)hitelképes lennél 3millió forintra.

Ha megvan, hogy mennyit érne az ingatlanfedezet, akkor lefuttatok Neked kalkulációt , ha szeretnéd.

25-30% önerő mindenféleképpen kell, ha ingatlanvásárlási lenne a hitel.

2012. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem de miért jobb az ingatlanvásárlási hitel, mint pl a szabad felhasználású?
2012. aug. 20. 17:41
 9/11 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ha ingatlant szeretnél vásárolni, akkor nyilván lakásvásárlási hitelt veszel fel. Kedvezőbb a kamatozása és magasabb hitelösszeget kapsz adott ingatlanra a banktól, mintha ugyanezt egy meglévő ingatlanra vennéd fel.

Példa: Tegyük fel 10millióért veszel Budapesten ingatlant. Lakásvásárlási hitelként felvehetsz 8millió forintot, míg szabadfelhasználású hitelként 5-7millió forintot adnak csak ugyanarra az ingatlanra.

2012. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)!
2012. aug. 21. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!