Elvállaljam a kezességet?

Figyelt kérdés

Családon belül kértek fel kezességre személyi hitelhez.

3 kezes kell, én lennék a egyik.

Családtagnak van lakása, igaz, hiteles.

Az egyik kezes barát, a másik a egyik szülője, és a 3-ik lennék én. Minhármunknak van ingatlana.

Ha elvállalom, és ne adj\\\'isten nem fizetnek, akkor mi a sorrend?

Kezesek fizetése, aztán ha az nem, akkor az adós lakása? Vagy a kezesek lakását is vihetik, mielőtt az adósét nézik? Tudom, hogy fizetnék, de

a mai világban, ki tudja, mi történhet?!

Jaj, nem tudom, mit csináljak!


2009. aug. 3. 07:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Személyi hitel, de arra kell, hogy a meglévő hiteleiket kifizessék, és egy helyre menjen minden, jobb kamattal.

Jobban járnak, mert most 4 felé megy pénz, mind magas kamattal (svájci frank alapúak). Így forint alapon, egy helyre fizetnének.

Végülis eddig is fizettek mindent becsületesen, inkább "éheztek", de a törlesztőket mindig időre elküldték.


Utánanézek, hogy milyen fajta kezességről lenne szó.

2009. aug. 3. 12:06
 12/14 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: tegnap 12:06


azért felvenni hitelt, hogy hitelt tudják fizetni, az már nagyon gáz. gondolom nem véletlen, hogy a bank 3 kezest kér.


nagyon meggondolnám a helyedben. kérdezd meg a rokont, hogy miképp szeretné megvalósítani a szerződés teljesítését. és te is alaposan nézd át a szerződést. ha vmit nem értesz, akkor egy független szakemberrel (jogásszal) nézesd át.

2009. aug. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A rokonnak a fizetése nagyon jó, br. 560 ezer. Sajnos mivel két hitelt is vonnak, ezért már nem elég a banknak. 3 millióról lenne szó. Ebből fizetnének ki mindent.

Készfizető kezességről lenne szó. Felhívtam a bankot, és mindent megkérdeztem, minek mi a menete, mi van, ha nem fizetnek.

Kiderült, hogy kezeset NEM raknak fel a KHR-be, mert jogszabály írja elő. Na, erre kiváncsi lettem.

Felhívtam a PSZAF-ot, és megkérdeztem. Azt mondták, hogy a jogszabály nem egyértelmű. Lehet így is, úgy is értelmezni.

2 éve foglalt állást a PSZAF, hogy a kezest nem lehet felrakni a KHR-be.

1996. CXII trv, 130/C,1$

Hát, ha nem fizetnek, az már jó, hogy nem kerülök KHR-be.

Igazatok volt, ne kell nekik az ingatlan, pénzt akarnak. Bírósági letiltás lenne, amit mindenki megkap. Ha viszont nincs jövedelem, akkor nincs miből letiltani...

Van kezescsere is, ha ugyanolyan kezest visznek, akkor díj ellenében lehet kicserélhető a kezes.

Igazából úgy gondolom, hogy ha valaki ilyen szívességet kér, akkor ha fene fenét eszik is, de nem cseszik ki vele.

Főleg, ha az egyik kezes a saját apja, sógora, illetve munkatársa-barátja.


Tudom, hogy rizikós, és mindenki azt tanácsolta, hogy ne vállaljam el, de elvállaltam.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, valóban mindegyik nagyon hasznos volt, hiszen nélkületek még ezeknek se néztem volna utána, hanem csak őrlödtem volna...


Remélem minden rendben lesz.

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok, és még egyszer köszönöm!!!

2009. aug. 4. 07:55
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor vállald el, ha nem jelent gondot a részlet kifizetése minden hónapban NEKED!
2009. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!