Elvállaljam a kezességet?

Figyelt kérdés

Családon belül kértek fel kezességre személyi hitelhez.

3 kezes kell, én lennék a egyik.

Családtagnak van lakása, igaz, hiteles.

Az egyik kezes barát, a másik a egyik szülője, és a 3-ik lennék én. Minhármunknak van ingatlana.

Ha elvállalom, és ne adj\\\'isten nem fizetnek, akkor mi a sorrend?

Kezesek fizetése, aztán ha az nem, akkor az adós lakása? Vagy a kezesek lakását is vihetik, mielőtt az adósét nézik? Tudom, hogy fizetnék, de

a mai világban, ki tudja, mi történhet?!

Jaj, nem tudom, mit csináljak!


2009. aug. 3. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Tapasztalatom szerint egyszerre teszik felelőssé az adóst és a kezeseket is.Tehát,ha nem fizetnek a ti lakásotokra is éppúgy ráterhelik az adósságot,mint a hiteltfelvevőjére.A helyedben nem vállalnám el.Lehet,hogy most tudják fizetni a hitelt,de a mai világban bárki állásnélküli lehet,és akkor bajba kerülhetsz.
2009. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyszerre?

Nincs valami sorrend?

2009. aug. 3. 08:06
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne vállald el.Nem lehet tudni,hogy x idő múlva lesz e munkájuk,tudnák e fizetni,és akkor te szívod meg.
2009. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nincs sorrend.A bankoknak az a fontos,hogy minél hamarabb megkapják a pénzüket.Egy ismerősömék jártak így,ezért tudom.De megkérdezheted a bankot is,mielőtt kezes leszel.
2009. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

hát azért ha megbizhatóak, akkor gondold meg. azt is nézd mennyi hitelük van már, mennyi lenne az összeg, és hogy mire kell. csak mert ha hülyeségre, akkor ne menj bele de ha fontos dologra, akkor sztem vállald.



anyósomnak felmondták a hitelét,most vonják tőle a "törlesztést" a párom volt a kezes és tőle nem vonnak semit. persze a birósági papirokat megkaptuk mi is

2009. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az úgynevezett készfizetői kezesség esetén ,akár az adóstól akár a kezestől követelheti a jogosult ( ez esetben a bank) a teljesítést. Sorrend nélkül.

Más kezesség eesetén elsősorban az adóstól követelhetik, majd a kezesektől.

Ha egyetemleges a kezesség, akkor bármelyik kezestl követelhetnek.

Ha van sorrend, akkor annak megfelelően.


Tudd meg, hogy melyikről van szó. készfizetői kezességet semmiképp nem vállalnék. A másik kettőnél mérlegelnék.

2009. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Családon belül kértek"

van aki családon belül kihasználja a másik.

egy ismerősöm 8szoros áron adta el a számítógépét a testvérének, mert ő nem értette hozzá(volt ilyenhez pofája sajnos).


szerintem nem érdemes bele menni. ha már 3 kezes is kell.

biztos, majd mondják milyen szemét vagy meg stb...

de ne hasson meg.

ők tettek érted valamit, amivel kiérdemelnék, a te segítséged? igen ide jön a sablon "jobb adni,mint kapni".


én se igazán, adnék a testvéremnek, mert tudom hogy a pénzel nem tud jól bánni, és nem bíznék abban, hogy egy fedezet esetén megtartaná a dolgokat.

anyám ilyen szinten megbízható ember, mert nem költekezik össze-vissza, tud spórolni.


a kezeseknek, mindig azt mondják, hogy csak vállald el semmi gondod nem származik belőle. de felmérik a vagyonodat(házadat) stb... ha még is gond van, akkor legyen miből fedezni.

2009. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

És a behajtók hozzád ugyanúgy mennek mint a hitelfelvevőhőz + ha nem fizet, és te sem helyette Bar listára is kerülsz.

Sajna nekem is rosszak a tapasztalataim, kicsit benfentes vagyok, és nagyon sok olyan esetet láttam ahol a saját édesanyjával, testévérével, nagymamával(!)is kitolt az illető.

2009. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Én a testvérem kezese vagyok aki megbízható. Nagyon fontos volt neki a pénz és emiatt mentem bele a kezességbe. Sajnos munkanélküli lett és nem tudja fizetni már a törlesztőt. A bank épp a napokba tudatta velem ,hogy fizetnem kell mert ha nem akkor a fizetésemből fogják letíltani. Hát én sem tudom az elmaradást kifizetni,úgyhogy marad a letíltás.Nem kihasználva vagyok,sajnos így alakult. 2 éve még minden jól ment most meg ez van. Azért írtam le,hogy lásd a bank igenis behajtja a kezesen a pénzt ha az adóson nem tudja. Van háza a tesómnak de a bank a kp-t hajtja és nem azt,hogy jelzálogot tegyen az ingatlanra.
2009. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Gondolj arra, hogy akaratán kívűl is kerűlhet rossz anyagi helyzetbe!

A mai világban kezesnek lenni felér egy öngyilkossággal!

Mire kell a hitel? Abszolút nincs hol lakni az illetőnek?

2009. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!