Van lehetoseg kilepni a gazdasagi vilagvalsagbol?

Figyelt kérdés

A helyzet (itt legalabbis) csak sulyosbodik?

Mire van szukseg, hogy kilepjunk a valsagbol?


2012. szept. 10. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Versenyképességre. És elsősorban ésszerűbb vezetésre.


Illetve arra, hogy kevesebbet költsünk, mint amennyit termelünk. Most többet költünk = államháztartási hiány. Ha kevesebbet költenénk, akkor nem kellene újabb hitelt felvenni. (Tudom, ha a hitel nem lenne, akkor jól állnánk költekezéssel - de a hitel az van. Ehhez képest kellene most kevesebbet költenünk/többet termelnünk.)

2012. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már rég nem világválság van, ez már a válság utáni pangás időszaka. A világgazdaság fejlődése már enyhén, de pluszban van, de nagyjából egy helyben áll, amíg válság volt, addig bőven mínuszos volt.


Magyarország persze más kérdés...

2012. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Es mikorra varhato az, hogy tenyleg "kigyogyuljunk" ebbol?

10 ev eleg lesz?(szerinted)

2012. szept. 10. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
10-15 év körülbelül, persze nem lehet ezt így megmondani, de volt már nem egy válság és szakemberek ennyit jósolnak. Érdekesség, hogy egy legalább 80 évet megélt ember életében van legalább 1 világválság és 2 gazdasági recesszió. Volt is és lesz is, az emberi alaptermészetnek és a hozzá nemértő vezetőknek köszönhetően.
2012. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Már rég nem világválság van, ez már a válság utáni pangás időszaka."


Ezen jot rohogtem koszi.


Csak a rend kedveert: a valsagnak nincsen vege. Soha nem is lesz, egesz addig amig egy veges rendszerben (Fold) egy a vegtelen novekedesen alapulo modell alapjan mukodik a vilaggazdasag.


Vannak enyhebb idoszakok, meg sulyosabbak, de aki ilyeneket ir, hogy "a valsagnak mar vege", annak jol lathatoan halvany fogalma sincs az egeszrol - tavolabbrol szemlelve.


Kerdezo: nincs lehetoseg ra. Ahhoz, hogy kilepjunk belole, olyan alapvetoen kellene megvaltoztatni az egesz civilizacionk berendezkedeset, ami gyakorlatilag keptelenseg lenne.


Az extrem tulnepesedes es a kozelgo (a csucspont kozeleg, de amugy mar javaban zajlik) energiavalsag pedig csak sulyosbitjak az amugy sem rozsas helyzetet.

2012. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak, hogy konzisztens maradjak: ha tudnank mas bolygokat kolonizalni, es ott talalnak energiaforrasokat is, akkor ki lehetne labalni a valsagbol...de akkor is csak atmenetileg, habar valoszinusithetoen hosszabb idore. Olyanok vagyunk, mi emberek, mint a virus. Ha hirtelen talalnak egy uj gazdatestet, azon elcsamcsognank meg parszaz vagy parezer evig, de hosszutavon ez nem valtoztat semmin...kiveve ha a korabban emlitett modellel analog modon vegtelen mennyisegu elohelyet es energiaforrast talalnank.


Na, de ez mind sci-fi jelenleg, a fekete-feher valosag az, hogy valoszinuleg "mind" itt pusztulunk ezen a sargolyon. Azert idezojelben, mert nem fog mindenki az utolso emberig meghalni, egesz egyszeruen lesz valamikor a jovoben egy krach, amikor az emberiseg egy jo resze feldobja a talpat (ehinseg, betegsegek, haboruk), es ha kelloen lecsokken a Fold nepessege akkor kezdodhet a folyamat elolrol.


Keszitettek nalam okosabb emberek egy tanulmanyt cirka 50 evvel ezelott - amit nem veletlenul nem vernek nagy dobra - mely szerint a Fold hosszutavon, fenntarthatoan (konyhanyelven ertsd: valsag(ok) nelkul) kb. 500 millio embert tudna eltartani. Ehhez kepest vagyunk tobb, mint 7 milliardan...innentol kezdve egyszeru matek az egesz.


[link]

2012. szept. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Termeszetesen nagyon rovidtavon, azaz az elkovetkezo par evben, vagy evtizedben elkepzelhetoek lokalis fellendulesek, foleg a gazdasagilag amugy is eros orszagokban.


Itthon erosen ketseges a dolog, eselyes ugyanis, hogy mire elkezdenenk kicsit magunkhoz terni addigra eler minket a globalis valsag ujabb hullama. A pofonok teljes erovel ernek minket, de feltapaszkodni sokkal lassabban tudunk, mint egy USA vagy Japan vagy hasonlo orszag.

2012. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!