Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinél érdemes lakáskasszát...

Kinél érdemes lakáskasszát kötni, OTP vagy Fundamenta?

Figyelt kérdés
Voltam az OTP-nél és egy 20perces beszélgetéssel okosabb lettem, de dönteni még nem tudok, Fundamenta nincs a közelben. Jelenleg 20ezret félre tudnék havonta tenni, a tervem egy 50%-ban saját tulajdonban levő lakás teljes tulajdonbavétele, nagyjából 2,5M ft-ra lesz szükség ehhez. A kötelező időtartam után, felvenném a kedvező hitelt, de nem szeretnék nagypapa koromig törleszteni. (25F)

2012. szept. 7. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves Lustika, 3,9 + 1,5= 5,4%, tehát hajszálra tér el az 5,5%-tól.


A FIX törlesztő az nem "annak mondott", hanem valóban fix egészen a futamidő végéig. Ok, elismerem, hogy a Fundamentának jó a marketingje, de a valóság az, hogy ma már simán összehozható egy hasonló konstrukció más bankban is azzal a különbséggel, hogy alacsonyabb kamat is elérhető, nincs folyósítási jutalék, nem kell értékbecslést és közjegyzőt sem fizetni és a futamidő is pont annyi, mint a Fundamentánál.

2012. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

"kötelező futamidő" ez a következőt jelenti: nem késhetsz a megtakarítás elhelyezésével egy napot sem, nem szüntetheted meg a számládat lejárat előtt, ellenkező esetben a számlanyitási díj követeléssé válik.

A 3,9% pedig 3,9%. Semmi +1,5.

2012. szept. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valóban tévedtem, megnéztem a Fundamenta honlapján, már nem 1,5% a kezelési költség a 3,9% kamat mellé, hanem " Éves kezelési költség: a fennálló kölcsönegyenleg 1%-a", de ettől még ez a díj van...
2012. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Két dologban igazítalak ki. Eddig sem volt 1,5 %. Ez az egyik. A másik pedig, hogy ez az OTP-nél is van, tehát a különbség továbbra is fennáll.
2012. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

Az OTP-nél megszünt a kezelési költség, bele lett építve a hitelkamatba.

A lényeg, hogy sem betéti kamatban, sem hitelkamatban nincs jelentős különbség egyik pénztárnál sem.

2012. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor mégsem szűnt meg :)

Egyébként ha kiszámolod, nem olyan kicsi az a különbség. De nem is ez a lényeg. Rugalmatlan, nyögvenyelős ügyintézés, áttekinthetetlen kondíciók, rejtett költségek, vs. kiszámíthatóság, áttekinthetőség és kényelmesebb ügyintézés. csak úgy általánosságban :)

2012. okt. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!