Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinél érdemes lakáskasszát...

Kinél érdemes lakáskasszát kötni, OTP vagy Fundamenta?

Figyelt kérdés
Voltam az OTP-nél és egy 20perces beszélgetéssel okosabb lettem, de dönteni még nem tudok, Fundamenta nincs a közelben. Jelenleg 20ezret félre tudnék havonta tenni, a tervem egy 50%-ban saját tulajdonban levő lakás teljes tulajdonbavétele, nagyjából 2,5M ft-ra lesz szükség ehhez. A kötelező időtartam után, felvenném a kedvező hitelt, de nem szeretnék nagypapa koromig törleszteni. (25F)

2012. szept. 7. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Erstét is. Ott is van lakástakarék már.

Mikor én kötöttem a Fundamenta egy hajszállal jobb volt, de tényleg csak egy hajszállal. (Akkor még csak kettő volt, azóta az Erste is kinál)

2012. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, révén hogy Erstenél vagyok az is járható út. Találtam is egy összehasonlítást (bár nem a legfrissebb): [link]
2012. szept. 7. 13:21
 3/16 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
nyitási díj sehol nem akciós most?
2012. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
de, az OTP-nél van nyitási akció, mint általában mindig
2012. szept. 7. 13:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Ersténél is van kedvezmény. Most 100% akciós nyitási kedvezmény van.

[link]

2012. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Sok eltérés a 3 lakáskassza között nincs, de mint tudjuk, mindig a részletekben van a lényeg. A választás pl függ attól, hogy pontosan mit értesz az alatt, hogy "kötelező időtartam"? Ha azt, hogy a megtakarítási idő alatt végig fizeted a havidíjakat és csak utána kéred a kedvezményes hitelt, akkor most az OTP és az ERSTE ajánlata picit jobb, mert van a számlanyitásra díjelengedési akciójuk.


A Fundamenta akkor lenne jobb, ha már pl. 2-3 év múlva ki kellene fizetned ezt az összeget a másik tulajdonosnak. Ekkor még nem a kedvezményes hitelt kapnád meg előre, de még mindig olcsóbb hitelhez jutnál, mint bármelyik banknál és ezt is csak addig kellene fizetned, amíg le nem telne a 4 év.

Az OTP-nél 45 hónapos a legrövidebb szerződés, az ERSTE-nél 48, a Fundamentánál 49 hónap. Ugyanígy eltér a megtakarítási program végén a kedvezményes hitel futamideje és eltérnek picit a betéti és hitelkamatok is. Vannak róluk részletes táblázataim, ha kéred őket, szívesen elküldöm.

2012. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

igen, szeptember 3. óta újra van az akció OTP-nél.

Én az OTP LTP-ét ajánlanám Neked. :)

2012. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lustika válasza:
A Fundamenta szerintem a legjobb, mivel náluk a lehető legmegfelelőbbek a hitel feltételei. Én most vagyok benne a Fundamentánál egy lakáskölcsön felvételben. Nem mindegy, hogy 5-10 évig fizeted a kölcsönt vagy 30-35 évig, nem beszélve arról, hogy fix kamat és törlesztő.Nem kell hogy legyen a közeledben Fundamenta iroda. A személyi bankárok házhoz mennek. Ha gondolod ebben tudok segíteni. Kecsegtető, hogy mondjuk az OTP-nél nincs számlanyitási díj, de a kölcsönük közel sem olyan jó, mint a Fudamentának (ha azt veszed ennyit megér, hogy biztosan tudd mennyit kell havonta fizetned és meddig). És még annyi hogy nem kell megvárnod a megtakarítási időszak végét, azonnali áthidaló kölcsönt is felehetsz, aminek 9,9 % a kamata. (Jóval alacsonyabb a bankok kamatainál) Remélem tudtam segíteni.
2012. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Lustika, ne vezesd félre a kérdezőt. Ő egyértelműen megírta, hogy a "kötelező időtartam után" szeretné felvenni a kedvező hitelt valamelyik lakáskasszától, az viszont csak minimális eltérést mutat mindenhol. A Fundamenta pl 3,9% kamat + 1,5% kezelési költséggel adja a lejáratkori hitelét, az OTP LTP 5,5% kamatra hitelez kezelési költség nélkül.


(A Fundamenta azonnali hitele most 10,9% és az igényléskor minden induló költséget fizetni kell. Folyósítási jutalékot, értékbecslést, közjegyzőt, stb. Ennél van sokkal kedvezőbb feltételekkel is hitelt fix törlesztővel, és még az induló költségeket sem kell megfizetni és még 3 hónapot se kell várni a hitelre...)

2012. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Lustika válasza:

Kedves cseresznyefa!

Persze vannak más pénzintézetek is akik fixnek mondott törlesztő részletet kínálnak. Fix kamat és fix törlesztő, ez a biztos. A 3,9%-os kamat mégis kisebb, mint az 5,5 %, véleményem szerint még mindig jobban jár, ha a járulékos költségeket kifizetni (nem horribilis összegek), ha mellette nem kell 15-20 éveket várni arra, hogy sajátja legyen egy ingatlan. De mindenkinek saját joga a döntés. Én csak a véleményemet mondtam.

Még annyit, hogy most a Fundamentánál is sok kedvez változás van, csökkentek az áthidaló kamatok, plusz 10 % betéti kamatot fizet, ami ha úgy vesszük visszakapja a szlanyitási díjat.

2012. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!