Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy 1,5 milliós kocsihitel...

Van egy 1,5 milliós kocsihitelem (kocsi nincs),300 000 forintos adótartozás és 130 000 provident tartozás. Vehetek fel ezekre adósságrendező hitelt?

Figyelt kérdés
A jelenlegi férjem aki elhagyott minket már egy ideje, Ő csinálta nekem ezeket a tartozásokat. De mindenképpen rendezni szeretném. Hogyan lehet?

#hitel #adósságrendező hitel.
2012. aug. 23. 07:12
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
81%

Az mit jelent, hogy "ő csinálta neked"???


Ha ő az adós, te pedig kezes vagy, az szar ügy. Ha te adós vagy, ő pedig adóstárs, vagy fordítva, akkor a végrehajtás mindkettőtök vagyonát érinti. A férjed elhagyott vagy elváltatok? Csak mert a házasság alatt szerzett vagyonra és az adósságra egyaránt vonatkoznak jogszabályok, így ha még nem váltál el tőle, akkor itt lenne az ideje keríteni egy ügyvédet, mivel úgy teljesen más a helyzet!

2012. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem voltunk még házasok akkor, az én nevemen van.. azóta már házasok vagyunk. Tehát a hitel csak az én nevemen van, csak neki vettem fel mert a kocsi neki kellett... oké, hülye és naív voltam de már mindegy. A válást most adom be. De már 1,5 éve elhagyott minket.
2012. aug. 23. 08:13
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
És a kocsi hol van? Elvitte? Csak mert az fedezete a hitelnek, vissza lehet adni a banknak, azzal egy része meg van oldva a tartozásnak.
2012. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Összetörte pár éve és a peugeot szalonban van még mindig. Gondolom....
2012. aug. 23. 08:29
 5/9 Smartguy86 ***** válasza:
58%

Összetörte... biztosítás meg nyilván nem volt rá. Jaj, nehéz ügy.


Adósságrendezést biztos lehet rá igényelni, kérdés, hogy mennyire lesz ideális. A jövedelmedtől függ, remélem az van rendszeresen - bemész több bankba és érdeklődsz. A providentet meg minél előbb rendezni kéne, mert gyorsan elszaladhatnak a kamatok...

2012. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen rendes asszony vagy. Egy 2 millát nekem is felvehetnél, az most jól jönnen nekem is.


Hát ez azért több kérdést felvet (egyébként pedig)!

Hol a kocsi? Kinek a nevén van? Ha tiéden miért nem keresed? Ha pasidén ővé a gond is. Be lett adva megjavítattni és otthagytátok?


Adótartozás milyen stádiumban van? Adott esetben lehet kérni rá részletfizetést.


Provident? Passz! Uzsorásokkal nem volt még dolgom.

2012. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A providentet kellene leghamarabb letudni (nem is értem, hogy működhet egy ilyen uzsorás banda legálisan), aztán a többit.

Adósságrendezőt biztos vehetsz fel, de nem tuti, hogy jobban jársz vele.

A kocsiról többet kéne tudni, hogy értelmesen válaszoljunk.

2012. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Providentet fizetem rendesen, havi szinten, amennyire tudom. Rendszeres jövedelmem elég gáz, mivel egyedül vagyok a gyerekekkel. Eddig fizette az albérletet a "férjem" mást nem, én meg élek abból amit kapok. Bölibe nem vették fel a kicsit, rászorultság alapon sem, mivel nincs hely. Így most ovi lesz és melóm is lesz. Csak egyedül vagyok, semmi segítségem nincs. Szóval... a kocsit összetörte Pesten és a legközelebbi peudeot szalonba bevitte hogy majd ott fogják megcsinálni. Azóta semmit nem tudok róla. Persze ez az én hibám is. Tudom. Igen, az én nevemen van. Azért mertem felvenni, mert elhittem amit mondott.


Az adótartozás az a lakásból adódik. Volt egy lakás amit a nevemre vettem pár éve, eladtuk, a hitelt visszafizettünk, nullán voltam, és egyszer csak az apeh közölte hogy 300 000 forint a nyakamban van és nem tudtam mire. Ennek pár éve... 4-5. Azóta semmi hír efelől. Be akarom adni a válást, de mivel tudom hogy ezek a dolgok a nyakamba maradnak, és ő úgy is szarni fog mindenre, így lépnem kell és nullára kell kijönnöm.

2012. aug. 23. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:

"Összetörte pár éve és a peugeot szalonban van még mindig. Gondolom...."

Egy szalon nem szokta évekig ott tartani a kocsit, főleg nem tárolási díj nélkül. Maximum akkor, ha beadod bizományos értékesítésre, amit a férjed nem tehetett meg, mert te vagy a tulaj.

Ez alatt a pár év alatt fizetted rá a kötelezőt, súlyadót? Úgy, hogy azt sem tudtad hol a kocsi?

Vagy vigye/vitesse haza a férjed a kocsit, vagy jelentsd be a kocsi eltűnését a rendőrségen.


"egyszer csak az apeh közölte hogy 300 000 forint a nyakamban van és nem tudtam mire. Ennek pár éve... 4-5."

Az APEH (NAV) pontosan közli, hogy milyen adónemen van tartozásod.

4-5 év alatt pedig biztos, hogy elkezdi valamilyen módon (inkasszó, fizetés letiltás, felszólítás) behajtani a tartozást.

Te mit csináltál, amikor az APEH levelét megkaptad? Bementél tisztázni a helyzetet?

2012. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!