Leemelik a fizetésről?
a fizetéséből max a maradék tartozást fogják tiltani, ami a jelzálog árverezése után marad
a rokont meg verjétek meg, ha már anyád volt olyan hülye, hogy hagyta, hogy a rokon átverje...
Fogjátok meg anyukátok kezét,menjetek be a bankba,és ott tudakoljatok meg minden részletet. Sajnos ezt anyukád ott tényleg nagyon elcseszte,mikor aláírta a jelzáloghoz a hozzájárulását.
Kérjetek csökkentett részletfizetést,de legalább ne viygék el a házat.
Jó ötlet, amit az előttem szóló mond, csak kivitelezhetetlen :)))
Az édesanya zálogkötelezett az ügyletben a gyermekek pedig nem is alanyai a hitelszerződésnek. Vagyis a bank semmit nem fog tenni sem a zálogkötelezettnek, sem pedig a gyermekeknek.
A rokon felvette saját nevére a hitelt, az anya biztosította a jelzálogtárgyat hozzá.
Itt amit tegyetek, de tényleg tegyétek:
A havi törlesztések után, mondjuk fél éves ciklusban a rokon ellen kérjetek közjegyzőnél fizetési meghagyást, és kezdjétek el TI a letiltását az összegnek. Ugyanis a bank ELSŐSORBAN a zálogból fog kielégülni, vagyis ha bedől a hitel, akkor az ingatlant fogja értékesíteni.
Ha a rokon dolgozik, NAGYON JÓ helyzetben vagytok, mert van letiltható jövedelme, ha a jövedelmének az 1/3-a több, mint az általatok fizetett havi törlesztés, akkor pedig egyenesen nyert helyzetben vagytok!
Tehát: 3-6 havi ciklusban kértek fizetési meghagyást a rokon ellen (ezt közjegyző állítja ki, a tartozás összegének 3%-a, de legalább 5.000 Ft-os költségért), így érdemes úgy tervezni, hogy amikor összejön ez az 5.000 Ft-nyi költség akkor beadni, vagyis 150.000 Ft-nál. Ha havi 30.000 Ft-ot fizettek, akkor ez 5 hónap.
A közjegyző kiállítja a fizetési meghagyást, majd megküldi az adósnak, aki ha nem tudja igazolni, hogy nem tartozik, vagy nem annyival tartozik nektek, akkor ez jogerőre emelkedik, a közjegyző jogerősíti. Ha ez megtörtént, akkor kérni kell egy jövedelemletiltást (nem végrehajtást, csak jövedelemletiltást) a bíróságtól, megadjátok a munkahelyének elérhetőségét, és a bíróság megküldi a letiltó végzést. Ezt követően a fizetésének a 33%-át (ha nincs más letiltása) utalni fogja a munkáltató KÖZVETLENÜL NEKTEK. Ha ez több, mint az általatok fizetett 30e Ft, akkor hamar elfogy, újabb 5 hónap után újabb meghagyás stb. Aztán egy idő után lehet rájön a rokon, hogy jobban jár, ha fizeti, ugyanis a közjegyzői díjat és a letiltás költségét is letiltják tőle, ez pedig 10.000 Ft (a letiltási kérelemnek is ugyanannyi az illetéke mint a meghagyásnak).
Így ugyan ti fizetitek a hitelt, de az eredeti kötelezettől be tudjátok hajtani a pénzt.
Ha az adós elveszítené a munkáját (mondjuk megszüntetik a munkaviszonyát, és feketén dolgoztatják tovább), akkor pedig végrehajtást kell ellene kérni, és majd a végrehajtó "leharcolja" az összeget tőle.
Tehát esetetekben nem olyan reménytelen a dolog!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!