Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A devizahitelesek miért az...

A devizahitelesek miért az államtól várják a segítséget?

Figyelt kérdés
Ha pl. nem gazdasági válság lett volna, hanem gazdasági fellendülés és a hitelük nem emelkedett volna hanem csökkent volna, egyik sem ajánlotta volna föl az államnak a különbözetet. És jót röhögött volna a forinthitelesen. Legyünk már öngondoskodóak és ne az államtól várjuk állandóan a segítséget. Mint pl. a gazdák is, árvíz aszálykár, jégkár stb.

2012. aug. 13. 19:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

"Köztudott, hogy a bankok nem állnak neki ténylegesen devizát vásárolni folyamatosan. Ergo most hiába X forint a svájci frank, ha nekik anno még csak Y forintba került."


Nem, ez nem köztudott, hanem ez egy butaság. Ha te felvettél 10milliót, akkor az OTP szerinted ment Svájcba 10m-nyi CHF-ért? És felvette ő is tőlük 20 évre? Nanemár! A bankok rövid lejáratú, folyamatosan megújított gigahitelekből finanszírozzák a lakosság hiteleit. És ezek a megújított hitelek természetesen egyre több HUF-ba kerültek neki. Nincs itt összeesküvés. A költségeket CHF alapon elszámolni sem volt szándékos károkozás, így volt egyszerűbb. Nem hiszem, hogy árfolyam-csökkenés esetén perelt volna a bank, hogy túl alacsony a kezelési díj, pedig az a költség Ft-ban keletkezik neki...


Nagy bukta ez, az biztos. Az egyetlen elfogadható állami segítségnyújtásnak azt tartom, ha megvásárolja az állam az ingatlant, és visszabérelheti azt az adós.

2012. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
4%
Én is épp azt írtam, hogy NEM az adott árfolyamon vásárolja a bank a devizát, tehát igazságtalan (lehet adott esetben), hogy az ügyfeleknek annyiért adja.
2012. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
60%
Akkor nem voltam érthető. A bank IGEN, annyiért vásárolja, amennyiért adja! Tehát nem igazságtalan.
2012. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Én is hitel ellenes vagyok és se régen sem most nem vennék fel hitelt mert ha kicsit is megnőne mint mindenki másnak a törlesztője akkor valószínű bedőlnék. Azt kéne felfognia az embereknek, hogy sosem fognak jól járni a hitelekkel. Lehet, hogy ideig óráig jó mert van lakás, kocsi stb. de utána meg ír, hogy kilakoltatják/elveszik. Hozzászoktatták a jó népet a hitelekhez és ezt nyőgik most
2012. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt semmi erkölcstelen a devizahitelezésben, bár az államnak nem lett volna szabad engedni. Ez egy spekulációs ügylet volt. A bank arra spekulált, hogy erősödik a svájci frank a forinthoz képest, az ügyfelek pedig arra spekuláltak, hogy nem fog változni és kevesebbet kell majd fizetniük, mintha forinthitelt vennének fel. Mivel a bankárok voltak az okosabbak, így ők nyertek.

Az államnak pedig azért kell segíteni, mivel ha sok család elveszíti a házát, azokról végül úgy is az államnak kell gondoskodni. Az árfolyamrögzítéssel egyszerűbben, olcsóbban megússza, mintha később több tízezer kilakoltatott család elhelyezésén kellene gondoskodnia.

2012. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
47%

A devizahitelesek gyakorlatilag tőzsdéznek (a forint erősödésére spekulálnak a frankhoz képest). Márpedig a balek proli úgy tőzsdézik, hogy amíg nyer az ügyleten addig tetszik neki minden és virul a hülye feje, de amint veszíteni kezd (felkészületlensége és ostobasága révén ez törvényszerű) abban a pillanatban mindenki csaló gazember lesz(bank, brókercég, kormány, stb.)Ő a nagy "zseni" persze nem tehet semmiről, amit mindenféle primitív baromsággal alá is támaszt.

Ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy állambácsihoz szaladgálnak "segílykéért".

2012. aug. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Ez egy spekulációs ügylet volt. A bank arra spekulált, hogy erősödik a svájci frank a forinthoz képest, az ügyfelek pedig arra spekuláltak, hogy nem fog változni és kevesebbet kell majd fizetniük, mintha forinthitelt vennének fel. Mivel a bankárok voltak az okosabbak, így ők nyertek. "


Ezt rosszul látod. A bank részéről semmilyen spekuláció nem volt. Ő a teljes kockázatot az ügyfélre tolta. Neki csak egy dologra kellett gondolni: tömegesen ne dőljenek be hitelek, mert akkor a fedezetként elvett ingatlanok piacradobása nem hoz akkor bevételt. Itt nem voltak szemben álló felek, hogy a bank áll longban, az ügyfél shortban. Itt a bankárok úgy voltak "okosabbak", hogy a teljes kockázat fogalmát trükkösen tálalták.


Sokan ismerik a fogalmat: a lakosság eladósodása külföldi devizában. Ezt törvényekkel lehet szabályozni, annak hatásai ismertek a kormányzatban, közgazdaságban, pénzpiacon. Érdekes módon senki nem tett semmit. Tudták hogy szívás lesz, de gondolták, nem lesz nagy. Hát pont beütött egy pénzügyi válság, és nagy lett.

2012. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Mivel rengeteg embert érint és a gazdaságra is hatással van, az államnak is érdeke, hogy beavatkozzon. Egyébként nem az állam hibája, inkább a bankoké és az embereké, mert előbbi úgy ad hitelt, hogy nem érdekli az emberek sorsa, utóbbi pedig meggondolatlanul vesz fel.


Az egyik olyan ország vagyunk a világon, ahol a legmagasabb a magántulajdonban lévő lakások száma, ez nem normális. Amikor a jóléti államokban bérel mindenki, akkor talán el kéne gondolkozni, hogy nem kell mindenkinek saját lakás. Főleg, hogy felveszel rá 20-30 évnyi hitelt, ugyanúgy a banké. Ez az egész lakáshitel dolog egy hamis biztonságérzetet ad.


Sokan szidják azokat, akik plazma TV-re, meg ilyesmire vesznek fel hitelt. Pedig azzal nem lehet túl nagyot bukni, inkább ezt a "mindenkinek saját ingatlant" dolgot kéne kiverni nagyon gyorsan a lakosság fejéből.

2012. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A devizahitelezés és a tőzsde között van egy óriási különbség.

A tőzsdén mindenki maga dönti el, hogy mikor mire teszi a pénzét.


Ismerősöm most vett egy házat a spórolt és tőzsdén gyarapított pénzéből. Szeretne hitelt is felvenni, lehetőleg deviza alapút (svájci frank alapon). Szeretne hasonló kamat kondíciót is, mint én annak idején:

Ügyleti kamat = CHF LIBOR + 2,5 % (MARZS) ; 0% kezelési költség.

Mivel a CHF LIBOR mértéke jelenleg kb. 0,25 %, ezért a jelenlegi szabályok szerint az ügyleti kamata 2,75 % lenne. De a bank nem ad.


Nem árulok el nagy titkot, ismerősöm nem kap devizahitelt. Nem csak ilyen feltételekkel nem kap, de egyáltalán nem kap.

Nincs több új belépő. A játékot lezárták.

A piramisjátéknak vége. A deviza transzport mostantól megfordul, és az árfolyam nyilván, az egekbe elszáll. Kevésbé függ attól, hogy ki mit mond.


Persze a banknak úgy könnyű jól játszani, ha a játékszabályokat időről időre átírják.

A Bankszövetség folyamatosan "konzultál" a törvényhozással, valamint "oktatja" a játékvezetőket(bírákat) is. lásd: [link]


Állami segítség. Én csupán annyit várnék el az államtól a bíróságokkal, ügyészségekkel egyetemben, hogy kényszerítsék rá a hitelezőket a kölcsön-szerződés betartására, a jó erkölcsbe ütköző szerződési feltételek semmissé nyilvánítására, és az ebből eredő károk megtérítésére. A kamat emelésre gondolok, miközben az irányadó bankközi kamatok csökkentek.


Rajtam kívül álló okok miatt, miért velem fizetteti a bank a költségeket? Az országkockázati felárra (CDS) gondolok, amiről a kölcsönszerződésben egy szó sem volt.


Az olyan állami segítségből köszönöm nem kérek, ami arra irányul, hogy a havi törlesztésem tovább emelkedjen, és a fizetendő kamatom szintén tovább emelkedjen. A gyűjtőszámla konstrukciót a bank állami közbenjárás és állami támogatás nélkül, magától is felajánlhatta volna.

2012. okt. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Kérdező

Ahogy olvasom fi@od nincs az egészről.Te még leragadtál ott,hogy aki tartozik,az fizessen.Csak hogy ebben a deviza ügyben egészen más a 'játékszabály.Kicsit tájékozódj jobban erről a témáról.A másik:Az állam semmiféle segítséget nem adott,és nem is fog.Hogy Orbán erről mit zagyvál össze vissza az egy dolog-és nem igaz.

2012. okt. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!