Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Banknál szeretnék...

Erste Banknál szeretnék nyitni lakástakarék számlát. Mi a véleményetek erről a bankról?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A tisztesség kedvéért leírom: más lakástakarék-pénztárnál vagyok érdekelt, de igyekszem objektív maradni: technikailag nem az ERSTE Banknál nyitnád a számlát, hiszen a lakástakarék-pénztáruk egy ettől különálló intézmény. Így az sem feltétlenül mérvadó, hogy az ERSTE, mint bank, nem a legkorrektebb pénzintézetek sorát gyarapítja. Magyarországon ma három lakástakarék-pénztár működik, ők a legfiatalabbak, a tőkeerejük messze a legkisebb. Mivel a lakástakarékok működését törvény szabályozza, számokat érintő jelentős különbséget nem fogsz tapasztalni a három pénztár között, hiszen az állami támogatás mértéke adott, a megtakarítási futamidők hossza adott, az ördög inkább a részletekben lakozik. Az ERSTE és az OTP azt szereti kidomborítani erényként, hogy náluk vannak számlanyitási akciók, amikor féláron, vagy épp ingyen nyithatsz számlát. (A számlanyitási díj mértékét is törvény szabályozza). Azt már csak rendszerint későn tudatják, hogy azért ennek az ingyenességnek ára van. Szerződésben vállalod ugyanis, hogy a vállalt megtakarítási időszak alatt pontosan, időben és rendszeresen helyezed el a megtakarítást a számládon. Ha kimarad egy hónap, vagy csak késel, azonnal követeléssé válik a számlanyitási díj. A vállalt futamidő lejárta előtt nem szüntetheted meg a számládat. ha megteszed, a számlanyitási díj visszamenőlegesen azonnali követeléssé válik. Nem módosíthatod a szerződést lefelé, vagyis nem csökkentheted a szerződéses összeget, akkor sem, ha esetleg olyan helyzetbe kerülsz, hogy a vállalt megtakarítást nem tudod félretenni. Magyarul belekerülsz egy olyan sajátos helyzetbe, hogy kötelezettséggé válik az, ami normális esetben egy önkéntes dolog kellene, hogy legyen. Innentől pedig nem tudok objektív maradni. Véleményem szerint a Fundamentával jársz a legjobban. Olyan tulajdonosi tőkeerő áll a hátuk mögött, ami nagyobb, mint Magyarország államadóssága. Nem egy bankfiókba kell bemenned ügyet intézni, ahol mindig épp az az ügyintéző foglalkozik veled, aki épp ráér, hanem az otthonod kényelmében, állandó, felkészült személyi bankár fog segíteni mindenben, ingyen. Alkalmazkodik a te szabadidődhöz, nem kell neked alkalmazkodnod egy bank nyitvatartási idejéhez, hovatovább a pénzügyeidről nem kell sorral a hátad mögött beszélned. A fundamenta honlapján van lehetőséged személyi bankárt kérni.
2012. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HalmyPeter válasza:

az Erste nem jó bank. késedelembe estem,bementem,hogy megbeszéljem,hogy részletben fizetek. Közben el is kezdtem a törlesztést. Végrehajtói akció következett, felszólítások,telefonok. A felszólításokban mindíg magasabb összeg szerepelt,mint a valóságos (közben ment a törlesztés ) Többször kértem állítsák le,de nem csináltak semmit. Kifizettem az utolsó törlesztést és felszámoltam a számlámat.

A behajtó munkadíját is velem fizetették ki.

Soha többé ERSTE !


Üdv

Péter

2013. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Erste a legpatkányabb bank az összes közül. Nekem lakástakarékom van ott, alig várom, hogy vége legyen, sehol nem tudod őket elérni.
2021. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!