Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Belefáradtam a hitelekbe és...

Szizso71 kérdése:

Belefáradtam a hitelekbe és már fizetni sem tudok. Ha megszakadok párommal akkor sem tudunk annyit keresni, hogy kifizessük amit a végrehajtó kér. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az ingatlanunkon még 3,2 milliós jelzálog van, a végrehajtó mára 5 milliót kér személyi hitelből fakadóan.Kifizetem én ezt még ebben az életemben?Mi következik ez után?
2012. aug. 9. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogod tudni fizetni,de nagy lemondások árán. Nekem olyan 3.5 milliós hitelem volt,és nem voltam olyan szerencsés mit te. Nekem nem volt lakásom.


Én csakis magunkat okolhattuk hogy ilyen helyzetbe kerültünk,mert csak vettül fel az egyik hitelt a másik után. Gondolom ti is így voltatok vele)


Mi kifizettük. Nehezen, de kifizettük. Kezdtem azzal,hogy írtam mindenhová hogy részletfizetési kérelmet kérjek. Nem érdekelt hogy elutasítottak, akkor is megírtam,hogy ennyi a bevételünk,ennyi a kötelező kiadásunk,ennyi összeget tudok fizetni. Mielőtt megjött volna bármi válasz már el is kezdtem törleszteni. Végül is megtudtunk egyezni egy összegben,mivel látták,hogy szándékomban van törleszteni,és már törlesztettem is. Nagyon kemény volt, mert évekig csak fizettünk,és mindenről ami luxusnak tartottunk lemondtunk róla.

Ki köttettük a kábeltévét.A vonalas telefont. Mobil telefonunk csak úgy volt,hogy minket lehetett hívni,de mi nem tudtunk senkit. (ha telefonálni akartam,akkor lementem a telefonfülkébe) Nem volt internetünk, sőt el adtuk a számítógépet is.

Nem jártunk se moziba,se szórakozni. A szórakozásunk évekig abból állt,hogy sétáltunk, kirándultunk,és az ingyenes könyvtárba jártunk. Ruhát évekig nem vettünk. Ha elszakadt megvarrtam (ekkor tanultam meg varrni is). Néha kaptam a tesóimtól ruhát..Vásárláskor is a lehető legolcsóbb dolgokra mentünk. Lemondtam az Ariel mosóporról,mert az árából 3x több nem márkás mosóport is tudtam venni. Az is jó volt, a ruha tiszta lett..Szóval tényleg mindenből a lehető legolcsóbbat még kajában is..3-4 éven keresztül éltünk így,hogy én csak álmodoztam nyaralásokról vagy bármiről.. Végül egy nap jöttek a levelek. Ennél a banknál letelt a tartozás. Majd X. banknál is letelt. Majd az Y. behajtócég lezárta az ügyet,mert kifizettük a tartozást..

Ma nincs semmi adósságunk.Már nyugodtan alszunk..Kemény volt,de ez volt a büntetésünk,hogy felvettünk egy csomó hitelt..Na azóta sem éltem vele.(mármint a hitelekkel)

2012. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon át érzem a gondod,sajnos én is ennek az áldozata vagyok. Minket simán ki raktak a lakásunkból úgy,hogy már 4. éve nem adták el. Kaptunk volna vissza pénz,de mivel panelról van szó így a fűtés,gáz átalány,ingatlan adó. közös költség,és még nem is tudom ami nem jut eszembe,azt mind ránk terhelik. én le vagyok %-ova és albérletbe lakunk,hogy mi lesz a jó ég tudja. A mi lakásunk lízingelve lett és már nagyon sokat befizettünk plusz 30% önerő ami 3 millió Ft volt :( Szóval nagy szarba vagyunk.
2012. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem az első hozzászólást,de hogyan egyezkedjek? Az állandó telefonhívogatás a végrehajtótól mostanra kikészítette az idegeimet.Se éjjelem, sem nappalom.Az alkudozásomra az a válaszuk,hogy ebből a csekély törlesztőösszegből csak még nagyobb lesz az eladósodás. Ami pedig a lemondást illeti, már nincs miről.Azt pedig nem tudom elképzelni,hogy a gyerekeimnek nem adom meg azt a minimumot, amire mindenkinek szüksége van.Tehát miről is kell még lemondanom??
2012. aug. 9. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Van fizetnivaló szándékod?? Van. Akkor semmit nem tudnak tenni a behajtó cégtől. Ahhoz hogy a behajtócég kitegyen a lakásból vagy a fizetésed maximum 50%-át levonhassa, sőt ahhoz,hogy foglalni menjenek bírói végzésre van szükségük. Vagyis előbb bírósági per lesz, és ott a bíró dönt. Valamiért nem fognak neked szólni, hogy mikor lesz a bírósági meghallgatás( csak kapni fogsz egy levelet,hogy lezajlott,és mi lett a végeredmény) De az adatokat ők sem hamisíthatják meg,és mindent be kell mutatni az adott per során. Ha te folyamatosan írogatsz a behajtó cégnek hogy fizetni akarsz de ennyi pénzed van,és közben fizeted is amennyit tudsz,akkor erről a bírónak is tudni kell. Ott lesz előtte a tértivevényes leveleid ,a befizetésekről szóló elismervény. A bíró bár helyt fog adni a behajtócégnek,hogy jogosan követelik a pénzüket, de látni fogja azt is hogy igyekszel. ÍGy találni fog egy elfogadható megoldást.

Ezért kell mindig írni,és reagálni.

A lemondásról annyit, hogy bizony le kell mondani a létminimumig. nekem is 8 éves volt a fiam amikor ilyen bajban voltunk. Neki mindig rendes étel volt a tányérján, de mi ritkán ettünk húst. Nem volt internet, bár neki ne volt akkor még szüksége rá. Ha kellett volna akkor minden nap mentem volna a könyvtárba vele internetezni. Nyaralni a nagyszüleihez járt. Ennyire futotta csak. Nem vettem drága játékokat, márkás ruhákat, sőt neki még mobil telefonja sem volt. Pár év nélkülözést ő is észrevette,de egy ideje bőven kárpótolom a türelmét.. Ma már megengedhetem,hogy bármit megvegyek neki..

Szóval mi úgy csináltuk ,hogy összeírtuk mi az ami mindenképpen kell,amire mindenképpen szüksége van,és mi az ami lehet az olcsóbb verzió vagy nincs szükség rá. El se hinnéd mennyit lehet így is spórolni..

2012. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még valamit. Legközelebb ha hívnak mindig mond azt,hogy

"Jó napot(jó estét) Mielőtt elkezdené amit mondani akar. Küldtem önöknek az ügyben egy tértivevényes levelet. Kérem olvassák el,válaszoljanak a levélre. Innentől kezdve legyen olyan kedves és ne hívogasson,mert zaklatásnak fogom venni,és megteszem a kelő lépéseket ha nem állnak le vele. levélben mindent leírtam, kérem arra reagáljanak amilyen gyorsan az idejük engedi. Köszönöm a segítségét ez ügyben is. Viszont hallásra" Majd szépen kinyomod a telefont.. Ha újra hívnak akkor újra mond ezt,és újra nyomd ki. Ne enged hogy szóhoz jussanak..

Természetes hogy napi szinten zaklatnak,mert ők jutalékokból is kapnak pénzt, és aki eléri hogy fizess annak jár a jutalék.. Azon se lepődj meg ha egyik nap a telefonálónak fogalma sem lesz arról hogy aznap már ő a harmadik aki telefonál.. Ugyanis nem informálják egymást..

2012. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, kicsit felébresztetted bennem a reményt.Okos dolgokat írtál és bízom benne, hogy velem is hasonló lesz a helyzet.A spórolást lassan művészi szinten űzöm, füzetet vezetek a vásárlásról,rezsiköltségről és nincs kidobott étel.A gyerekeim turis ruhában járnak vagy kapjuk őket, mi magunknak meg nem is veszünk egyáltalán.Nyaralni 7 éve nem is voltunk.

A levelezésre térve, jogászt kértem meg arra, hogy fogalmazza meg kellő hozzáértéssel a fizetési kérelmemet, amit következő telefonáláskor el is utasítottak.Viszont választ nem kaptam.Minimum 3 tel. számról hívogatnak,de már jól ismerem őket.Mellesleg az sem számít nekik,hogy épp a pici lányomat altatnám este8-kor.No,de kivárom a végét.

2012. aug. 9. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!