Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel terhelt lakást, ha...

Hitellel terhelt lakást, ha eladom, de nem kapok érte annyit amennyit még a banknak vissza kéne fizetni ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
A maradék tartozást lehet havonta törleszteni?
2012. júl. 29. 18:43
 1/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
mekkora az ingatlan értéke, hol van? mekkora a rajta lévő hitel jelenlegi tőketartozása forintban, illetve melyik banknál áll fenn a tartozás?
2012. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia!

Budapesti a lakás, forintban még kb. 8 millió a tartozás. (35000 chf) OTP banknál van.

2012. júl. 30. 11:07
 3/5 A kérdező kommentje:
lemaradt: az értéke kb. 6.500.000 ft
2012. júl. 30. 11:08
 4/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
43%

én a következőt csinálnám:

1. keresnék vevőt.

2. ha van vevő, akkor írnék a banknak levelet, hogy az ingatlanom értéke lefelé, a hitelemé felfelé megy, egy fizetésből nem tudom a havi törlesztőm fizetni, kérem engedélyüket az ingatlan eladásához, melyet egy vevő most x ft-ért megvenne.

3. felvázolnám annak lehetőségét, ha nem tudom fizetni a hitelt, a bank elárverezi a házam, mely 6,5-öt ér, tehát árverezésen 3-4milliót adnának érte. Megemlíteném a behajtás, árverezés költségeit és hogy a jövőben a jövedelmem 33%-át időtlen időkig vonhatják, de azzal sem járnak jobban.


Nyilván normálisan megfogalmazva...

Elvileg ez így működik és eltekintenek a tartozásból fennmaradt összegtől.

2012. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod!

Ha egyébként nem tudom fizetni a kölcsönt, akkor 33%-ot vonnak le a hitelből maximum?

2012. júl. 30. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!