Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Idén nyáron kellene nyitnom...

Idén nyáron kellene nyitnom egy bankszámlát az egyetemi éveimre. Segít valaki? (banki szakemberek és azok válasza is érdekel akiknek van egy kis rálátásuk a pénzügyekre+ tapasztalatok)

Figyelt kérdés
az érdekelne hogy a kedvezményeket költségeket kamatokat figyelembe véve mit érdemes megnézni
2012. júl. 27. 13:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért váltott és mire?
2012. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Jah, az engem is érdekel. Egyébként AXA-nál ingyenes a számlanyitás ( csakúgy, mint az összes diákszámlánál és a felnőtt számlák nagyrészénél).
2012. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Váltott mert összevissza ment a pénzleszívás amiről nem szól a reklám.

Axa lett neki azt hiszem.

2012. aug. 1. 23:02
 14/19 A kérdező kommentje:

Aztmondja hogy az axát se ajánlja .

Szerinte unicredit..szerintetek? Ugytudom hogy csak bizpnyos penzosszeg felett ingyenes a kp. Felvét ...

2012. aug. 2. 22:19
 15/19 A kérdező kommentje:

na..az az amit én nem fogok nyitni.


utánanéztem a főbb dolgoknak.

erste/otp/axa maradt...

2012. aug. 3. 15:51
 16/19 anonim ***** válasza:

Pár éve lépten-nyomon a CIB-et ajánlották itt is meg a neten máshol is, de most már úgy nézem, hogy nem.


Valaki tud erről valamit?


Amúgy még az MKB is jónak tűnik. (MKB Student)

2012. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Erste/axa/otp //cib//mkb


Erste: hátrány: nem tudsz interneten fizetni a kártyáddal, virtuális kártyát 600ft/évért adnak.

Előny:Ha most nyitsz, 3*1000 ft vásárlás után jóváírnak 2000-t. Nem nagy pénz, de szerintem ezért már akkor is megéri megnyitni, ha nem használod utánna.

Továbbá ingyenes a kártyaőr szolgáltatás és külföldön ( az ERSTE csoport külföüldi ATM-jeiben) is ingyenes a havi első kp. felvét.


OTP: hátrány: a többihez képest drága az utalás.

Előny: tele van az ország OTP autómatával és irodával.


AXA: Nincs kp. betét és fizetős a kp. felvét, kevés az iroda. Önmagában nem ajánlom, de nekem ez van ERSTE melett, így tudok a neten is fizetni, az első 3 évben ingyen, utánna 1000 ft a kártya megújítása 3 évre, de erre a célra lehetne akár egy OTP-m is, csak onnan eljöttem (illetve akarok, már egy hete, de valami mindig nem jön össze), sajnos többször konkrétan átvágtak ( azt mondták, hogy valami ingyenes, aztán kiderült, hogy nem az). De lehet, hogy ezt csak az én városomban csinálják, nem tudom.

Előnye, hogy lekötés nélkül is kamatozik a pénzed, igaz, az infláció alatt, de az sem semmi. Az eseti utalás is ingyen van, ami az előbbiekre nem mondható el.


CIB, MKB:

Még azok, amik megmaradtak a fejemben, mint jó bankok.

CIBnél a bankcsoport külföldi ATMjeiben is ingyenes a kp. felvét. MKB-t nem nagyon néztem át, de ott is voltam jó dolgok.

Ezekkel nekem a havi 50 ft számlavezetés a problémám, nem nagy összeg, de ha nem muszáj, én nem költöm el. Bár vannak ismerőseim, akik ezt használják.


Összsségében: Az ERSTE-t ajánlom, bár nincs internetes kártyája. OTP-ről keveset írtam, mert most nagyon nem szeretem őket, az említett okok miatt. AXA-t önmagában semmiképpen sem ajánlom.

A pénzed számlákat akkor, ha mindenképpen akarsz netes vásárlásra alkalmas kártyát, bár ennyi pénzért az ERSTE-nél is kapsz virtuálisat.



**

NEM vagyok banki szakember, csupán egy 19 éves diák, aki nem rég átnézte a banki ajánlatok jórészét, és az abból levont tanulságot felhasználva próbál tanácsot adni.


A legjobb tanácsom még mindig az, hogy NÉZD ÁT az ajánlatokat és mérlegelj.

**

2012. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A virtuális kártya, internetkártya, webkártya (hol mi a neve) különben is nagyon jó dolog, mert biztonságos.

Ha a bankkártyád amúgy alkalmas is netes fizetésre, akkor is tanácsos kérni mellé internetes kártyát, mert úgy aztán tényleg nem kerülhetnek rossz kezekbe a kártyád adatai online vásárlásnál.


Én továbbra is az Erstet ajánlom.

2012. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

erste-s lett

visa elektron kártyáról mit kell tudni?

2012. aug. 6. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!