Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha pénzváltóban beváltok X...

Ha pénzváltóban beváltok X összeget azt pontosan kifizetik? (Lent)

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jártas pénzügyekben, az érdekelne ha beváltok mondjuk 100000 Forintot USD-ra, akkor az adott árfolyam alapján pontosan kifizetik?


Most például valahol gyorsan átszámoltam az jött ki, hogy 420.88 akkor ez azt jelenti, hogy 420 $ 88 centet kapok?


És ha tegyük fel rögtön utána visszaváltom akkor is pontosan ugyanannyit kapok tehát 100000-et? (Persze tudom az árfolyam változás befolyásolhatja...)


Ha nem akkor mennyi erre az adó vagy nem tudom én mi kb ilyen 50-100 ezres nagyságrendnél?


Ja és van valami minimális határ ami alatt nem váltanak? Mert már kb 5 éve van 4 €-m ha odaadom a 100000 Forinttal együtt azt is beváltják?



2012. júl. 15. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
420 dollart fodsz kapni, de nem szazezret csak kilincvenkilenezer akármennyit fogsz fizetni. ha rogton visszavaltod nem az eredeti osszeget kapod vissza mert mas a veteli es mas az eladasi arfolyam.
2012. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A pénzváltó más árfolyamot használ, amikor valutát ad el és mást, ha vesz. Az árfolyam mindig olyan irányban tér el a középárfolyamtól, hogy a váltó járjon jól, vagyis drágábban adja pl. a dollárt, mint amennyiért veszi. Ebből lesz neki nyeresége, vagyis egy pénzváltó lényegében ebből él meg.


Így ha rögtön visszaváltod rögtön a pénzed, akkor nem fogsz ugyan annyit visszakapni. Egy jelenleg érvényes árfolyam egy találomra kiválasztott banknál: vételi: 237,26 // eladási: 243.19. Vagyis az oda-vissza váltásnál kb. az összeg 2,5%-át bukod el.


Általában érmével a pénzváltó nem foglalkozik, vagyis a fenti árfolyamon 411 dollárt kapsz és marad 50 forintod.


Ha ezt azonnal visszaváltanád, akkor 97515 forintot kapnél érte, ami a maradék 50 forinttal együtt összesen 97565Ft lenne, vagyis 2435 forintot buknál az üzleten.

2012. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most látom a második kérdést:

Érmét csak nagyobb pénzváltók váltanak( értsd: budapesten szerintem szinte mindegyik), de ott is van, hogy a kiírt árfolyam alatt. Mindenesetre, ha valahol beváltják neked és te azt át akarod váltani dollárra, akkor úgy fogják számolni, hogy előbb átváltják forintra és aztán dollárra. Közvetlen átváltást jellemzően egyik váltó sem csinál.

2012. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha venni akarom a dollárt akkor ugye a vételi árfolyamnak kell elvileg a lehető legkisebbnek lenni ugye?
2012. júl. 15. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordítva!!!
2012. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 15. 19:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Lényegében nézőpont kérdése, hogy mit hívsz vételinek, én azt hívtam, amin a vátó veszi.


A te szemszögedből: drágábban jutsz hozzá valutához, mint amennyiért azt forintra váltják.

2012. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mindegy, muszáj lesz váltanom, de akkor szerintem inkább bankban fogom lerendezni
2012. júl. 15. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott sem olcsóbb.
2012. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában a váltókban olcsóbb, mint a bankban. Van olyan bank, ahol még ilyen váltási illetéket is felszámolnak.
2012. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!