Melyik bankhoz forduljak hitelért?

Figyelt kérdés
5 milliót szeretnék felvenni használt lakás vásárlására szánnánk a pénzt. Nekem 4, férjemnek 1 éves munkaviszonyunk van a jelenlegi munkahelyünkön. Másik házunk nincs! Havi 30 ezernél nem szeretnénk többet törlesztőre szánni. Ja és mi a helyzet az önerővel? Mennyi kell? Én közalkalmazott vagyok. Ez segít valamit? (OTP-nél van folyószámlánk.)
2009. júl. 12. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel a bankok max. 60 %-ra (inkább 40-50%-ra) adnak hitelt, így a fennmaradó részre önerővel kell, hogy rendelkezz.

5 milliót 30 ezres törlesztőrészletre nem kapsz, a 40 ezer reálisabb.

Kérj több banktól előzetes ajánlatot.

2009. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyarul ha egy 5 milliós házat akarok megvenni legyen legalább 2 millióm? Hát ez felháborító!!!
2009. júl. 12. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
nem teljesen friss az infóm, de amikor én hitelt kerestem, nagyon alaposan tájékozódtam mindenhol és végül a cib-nél kötöttünk ki, viszont ismerek egy nagyon jófej tanácsadót, aki senkit nem ver át: Szabó László 06-30-932-74-07
2009. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen öberő nélkül nem tudsz házat venni, csak, ha van egy másik amit bevonnak a hitelbe és arra is jelzálogot adnak. (Egyébként 0 önerővel külföldön se tudsz házat venni, de ott a bankok a ház értékének 70-80%-át hitelezik meg, csak 20-30% önerődnek kell lenni)

Érthető is ha utánaszámolsz, hiszen, ha nem fizeted a hitelt, akkor a banknak sok költsége lesz a házad eladásával, csak a maradékot teheti zsebre a hitel törlesztésére.

2009. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!