Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a folyószámlahitel?

Hogy működik a folyószámlahitel?

Figyelt kérdés
Diák vagyok és van egy cibezz folyószámlám amire havi 16 ezer jön már majdnem 1 éve és most megyek nyaralni, jól jönne az a 30 ezer, merthogy ennyi hitelkeretet állapítottak meg de még nem igényeltem meg. Most akkor hogy lesz ez a törlesztés? Ugye nem úgy van hogy a következő havi egész fizumat lekapják?
2012. júl. 2. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A 30000 hitelkeret azt jelenti, hogy a számládon -30000Ft-ig tudsz lemenni. Tfh lemész -29000-re, rájön a szokásos 16000, akkor leszel -13000-nél. A hitelnek van díja és/vagy kamata. Ezt valamikor levonják, lesz kb -14000. A többit leveheted megint 30000-ig. a hitel díja/kamata annál több, minél jobban mínuszban vagy. Ha a fenti után nem veszel le 16000-et csak 14000-et, akkor -28000-nél leszel a következő hónapban és pl ezresével vissza tudod törleszteni (ami persze neked 2000-be kerül a kamat miatt). Ha meg egyben érkezik rá 30000, akkor egyből pluszba kerülsz.
2012. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az egész fizumat lekapják egyből! Nekem a bankban azt mondta a csaj hogy az összeg amit havonta vonnának ezután kb 1000 forint. Akkor most mit csináljak?
2012. júl. 2. 13:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha le is vonják egyből akkor azt fel is vehetem rögtön?
2012. júl. 2. 14:41
 4/5 okoskatörp ***** válasza:

A folyószámlahitel ú.n. rulirozó tipusú. Azaz ha érkezik rá pénz, abból a hitelt meg a kamatokat fizeted vissza, és ha marad, az megy a számlára. Azaz két összeget látsz a kivonaton:

- a folyószámlád egyenlegét, ami bármekkora lehet, akár -30000 is.

- az elérhető (felvehető) összeget, ami a a folyószámlaegyenled + 30000 forint ( a hitelkereted)

Remélem érthető volt. :)

2012. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érthető köszönöm :) de a nyaraláson már túl vagyok és végül nem vettem fel.
2012. aug. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!