Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az UNIQA biztosítónak van...

Az UNIQA biztosítónak van olyanja, hogy IBAN szám és SWIFT BIC kód?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom elvileg csak bankoknak van ilyen, de internetről szeretnék utalni (Alertpay) számláról, és ha ott hozzá akarok adni számlaszámot amire utalnék, ahhoz ezeket a kódokat is kéri. Ha létezik ilyen, akkor valaki beírhatná őket!
2012. jún. 28. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
De miért akarsz Te egy biztosítónak utalni?
2012. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert van pénz az alertpay számlámon és szeretném átutalni ezt az UNIQA-nak, mivel van náluk megtakarításom, ahova eseti számlára bármikor befizethetek, hogy kamatozzon.


És nem akarom kikérni saját számlámra, meg onnan még tovább küldeni, mert az plusz költség.. ráadásul ha a saját számlámon megjelenik a pénz mint jövedelem akkor adóznom is kell utána..

2012. jún. 28. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Alertpay-t nem ismerem, de az ehhez hasonlóknál (pl. Paypal, Moneybookers) csak saját számlára lehet utalni. Szerintem jó eséllyel itt is ez a helyzet.


Ettől függetlenül ha az Uniqa-nak akarsz utalni, akkor Uniqa számlaszáma kell, amit valamelyik banknál vezet és az adott banknak a SWIFT kódja. Az Uniqa ugyanis nem bank, nekik ugyanúgy számlájuk van egy banknál, mint neked vagy bármely más mezei ügyfélnek.

2012. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na majd holnap bemegyek hozzájuk és megkérdezem, köszönöm azért a segítséget ! :)
2012. jún. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!