Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet az, hogy az évi...

Hogyan lehet az, hogy az évi áramelszámolásunkban közel 300 000 Ft hátralékot kell kifizetnünk?

Figyelt kérdés
HELP! SEGÍTSÉG! Ez azt jelenti, hogy 379%-kal többet mint az előző évben. Már több éve átlagosan 8000 Ft körüli az áramszámlánk. Van ilyen? Hogyan lehetne bebizonyítani azt, hogy ez a mi esetünkben irreális. Talán kicsivel többet fogyasztunk, de ennyire egészen biztosan nem. Légy szíves segítsetek. Fogalmunk nincs, hogy mit kellene tennünk. Sürgős.

2012. jún. 27. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben kérni kell az óra felülvizsgálatát. Ha itt nem állapítanak meg hibát, akkor rosszul jársz, mert neked kell a vizsgálat nem túl olcsó költségét kifizetni.

Meg kell nézetni az elektromos hálózatot a mért szakaszon hozzáértővel. Lehet, hogy nem csak ti használjátok?

300e Ft az átlagosan havi 25.000 Ft-os többletfogyasztást jelent. Ez pedig már számottevő, ha nem villannyal fűtötök, akkor ez tényleg sok. Milyen eszközök üzemelnek az ingatlanban?

2012. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első körben kihúzol mindent (nem csak lekapcsolod, hanem ki is húzod), megnézed, hogy pörög-e az óra. Ha igen, lopják az áramot, ha nem, kezdődhet a móka. Egyesével bedugni a dolgokat és figyelni az órát. Melyiknél kezd el gyorsabban pörögni? Akkor az a készülék hibás. Ha mindegyik rendben van, és tudod, hogy nem vettetek az előző évben túl sok elektromos berendezést, ill. nem változott meg a használati szokás otthon (pl. otthon vagy egész nap és megy a tv, számítógép), akkor jöhet a mérőóra felülvizsgálat.

egy volt elműs

2012. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igazából áttanulmányozva a számlát egy olyat is tanláltunk, hogy 2011. 06. 23. és 2011. 06. 30. között 132 kWh-t fogyasztottunk el... és ráadásul 5 napig nem is tartózkodtunk itthon. Például ez is nagy kérdőjel. Amikor leolvasták múlthéten akkor sem voltunk itthon.
2012. jún. 27. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:

a számlán szereplő kW megegyezik az órán szereplővel?

ha nem is voltatok otthon, akkor esélyes az áramlopás, ez kiderül, ha mindent kihúztok, nem írom le ismét.

2012. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már leírták előttem a teendőket. Én csak azt tudom ismételni, hogy járjatok utána. Nézzetek meg mindent, amit az előttem kommentelő leírt.
2012. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!