Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vegyek fel diákhitelt vagy ne?

Vegyek fel diákhitelt vagy ne?

Figyelt kérdés

18éves vagyok idén lett meg az érettségim és arra gondoltam ezt a nyarat emlékezetessé kellene tenni. Nos a probléma, hogy nekem nincs pénzem és egyszerűen űzöm-hajtom a munkát de nincs sehol hely.

Arra gondoltam hogy felvennék 150 EFt-ot, ennek max. a felét fordítanám a nyárra. A többit a tanuláshoz használnám fel.

Mennyire ütne vissza a hitel a későbbiekben? Vagy milyen egyéb problémák merülhetnek fel?


2012. jún. 26. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris a diákhitelt csak felsőoktatásban veheted igénybe, és nem akármikor. Legközelebb szeptemberben igényelheted (ha felvesznek valahová), azt októberben kapnád meg. Nyárra már nem. Ha később nem is igényeled, elvégzel egy ötéves képzést és utána kezdenéd visszafizetni, közel 300000Ft lenne a tartozásod. Megér ennyit egy múlandó emlék? Én a későbbiekben sem vennék fel hitelt egy hét nyaralás miatt, hogy aztán egy (két) évig azért az egy hétért dolgozzak.
2012. jún. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző jól mondja, hülyeség egy nyár miatt az egyetem után évekig a törlesztőrészleteket fizetni az amúgysem túl nagy kezdőfizetésből.
2012. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne verd magad adósságba semmiképpen sem! Nemhogy egy nyaralás miatt, ha teheted a tanulást is hitel nékül oldd meg!
2012. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Ez olyan dolog, amit jól kell használni tanfolyamok, tandíj( ha ténylegesen tanulsz, vagy értelmes dolgot tanulsz) ezekre okés, de tárgyakra, nyaralásra, hülyeség lenne, amúgy meg nem vészes a kamatozása, mondhatni az egyik legolcsóbb hitel.
2012. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába a legolcsóbb hitel, ha úgy kezdesz neki az életnek hogy van egy tetemes tartozásod.
2012. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
legolcsóbb??? párom 5éve fizeti a 7200Ft-okat! Hol olcsó ez? és még van 20éve...
2012. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
egyértelműen lebeszéltetek. Köszönöm
2012. jún. 27. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!