Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy kis elméleti játék,...

Egy kis elméleti játék, folytatás lenn?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van 100 millió forintod. Havi szinten 1 millió forintot akarsz kivenni, tehát évi 12 milliót. Van olyan befektetés vagy bank vagy hasonló dolog, amivel kockázatmentesen elérhető évi 12% hozam? Vállalkozást hagyjuk.
2012. jún. 6. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyen magas összegnél, már egyéni konstrukciókat kialkudhatsz az adott bankkal, 12-őt nem hiszem de még nem voltam ilyen helyzetben úgy hogy nem tudom biztosan mi ennek a plafon értéke. Amúgy tisztán 12 % os kockázat mentesen esélytelen, mert számolnunk kell az amortizációval is.Ennyi pénzzel már eléggé pofás portfóliókat lehet összeállítani, csak ugyebár azoknak meg van kockázata. Személy szerint én elvégeznék belőle Londonban egy MBA képzést aminek cirka 18 milla az ára, de évi 100 000 $ fölött van a jövedelmed vele, amivel eléggé gyorsan meg tudod duplázni azt a 100 millát, az a baj hogy ebből a pénzből már lehet sokkal többet csinálni, na de ezt összekaparni az az igazán kemény dió, viszont ennyi pénznél meg egy részét érdemes kockáztatni, a maradékot pedig fixre lekötni.
2012. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!