Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adó köteles e a nagy összegű...

PewPewPanda kérdése:

Adó köteles e a nagy összegű átutalás? Vagy egyáltalán számon kérnek e, hogy honnan származik a pénz? (milliós nagyságú)

Figyelt kérdés

Nagymamám akar egy nagyobb összeget átutalni nekem, mivel augusztusban kanadába készülök tovább tanulni.

Csak attól félünk, hogy egy nagyobb összeg esetén valamit fizetni kell utána, vagy számon kérnek, hogy honnan van a pénz.



2012. jún. 3. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen.... az adóhatóság megkérdezheti egy vagyonosodási vizsgálat keretében.


Lehetőségeid:


1.) Nem foglalkozol vele, aztán lesz, ami lesz.


2.) Írtok közösen a nagymamával egy megállapodás, hogy Ő ezt kölcsön adja Neked bizonyos időre.


3.) Írtok a nagymamával egy ajándékozási szerződést, (ami ajándékot nem kell visszaadni) amit viszont 30 napon belül az adóhatóságnak be kell jelenteni.


Nem véletlen! Így biztosítod azt, hogy egy vagyonosodási vizsgálat esetén honnan van ez a nagy összeg, hiszen az adóhivatalnak szépen, ügyesen, a törvénynek megfelelően bejelentetted. Tehát nem fogja azt hinni, hogy feketemunkából szerezted. Mivel egyenesági rokonok vagytok, ezért ajándékozási illetéket sem kell fizetni.

Hogy adót kell-e ajándék után, azt pontosan nem tudom, de hitel, kölcsön után nem kell.

2012. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
No meg is találtam. Az ajándék is adómentesnek számít (magánszemély részére más magánszemély által ingyenesen, vagy kedvezményesen jutatott (fizetett) vagyoni érték... EGYÉB INDOKKAL ADÓMENTES! (kivéve hálapénz, borravaló stb.)
2012. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!