Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank köteles az ügyfelének...

A bank köteles az ügyfelének kiadni kérésre igazolást arról, hogy a kölcsön időszaka alatt mikor és mennyire változtatta a kamatot?

Figyelt kérdés

[link]

Szeretnénk mi is perelni a bankot,de ha jól értem nekünk kell kitölteni hiteles,pontos számadatokkal,hogy mikor mennyire emelték a kamatot és így mennyit kellett befizetni.Vajon ezt a bank kiadja nekem kérésre vagy tudja hogy mire fog kelleni és inkább elhajt a p.csába?


2012. jún. 2. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
bankot lehet perelni csak nem érdemes...gondolom facebookon láttad te is ezt a videót csak akik kirakják ezt nem teszik ki a másik videót amin az is benne van miért hülyeség perelni a bankot
2012. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs veszítenivalód, kérhetsz igazolást, de lehet hogy ezért valamilyen díjat fog felszámítani, erre kérdezz rá. ( egyébként nem kell indokolnod hogy miért kell, sokan kérnek igazolást csak azért hogy képben legyenek, vagy elveszítették a korábbi banki értesítőjüket).


Egyik lehetőség tehát hogy írsz egy levelet a központnak, leírod hogy a futamidő kezdete óta történt kamatváltozásokról akarsz egy igazolást. Erre 30 napon belül kell hogy válaszoljanak. Az hogy kötelezi - e őket erre bármi, az az üzletszabályzatban és az általános szerződési feltételekben megtalálható.


Másik, hogy kikéred az összes olyan hitellel kapcsolatos kondíciós listát, ami a futamidő kezdete óta hatályba lépett. Kondíciós listát kötelező az ügyfél kérésére a rendelkezésére bocsátani, azt azonban nem tudom, hogy ez az archív ( hatályon kívül lévő) dokumentumokra is vonatkozik- e?


Vagy: próbáld meg a honlapjukon megnézni, hátha le tudod szedni a korábbi kondíciós listákat, így meg tudod nézni, hogyan változtak a kamatok.


Vagy: ha megvannak a számlakivonataid a hitel törlesztéséről, akkor azokban is látható hogy mikor hogyan változott a kamatláb. Ha papíron nincs meg, esetleg internetbankon meg tudod nézni visszamenőleg is.

2012. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bank mindig megküldte neked levélben, hogy hogyan változtatta a kamatot. Keresd elő a bankos leveleket.
2012. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Előkeresnénk,de van olyan levél amit idegből széttéptünk,mert az már az elején világos volt,hogy a frankárfolyam változhat,de hogy a frank összegét is növelhetik azt nem gondoltam.

Mi a másik videó ami szerint nem érdemes perelni?

2012. jún. 3. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!