Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tud kezdeni egy személy...

Mit tud kezdeni egy személy (hacker) a banki adataimmal? Motort árulok és kéri az átutaláshoz a fiók nevét, a számlaszámot, az Ibant, a Swift kódot és a bank nevét. Ezekkel hogyan lehet visszaélni?

Figyelt kérdés
Először a PayPal-on keresztül akart utalni, de mondtam hogy az nekem nincs. Elég gyanús, hogy angolul ír de a kérdéseimre nem válaszol vagy alig, arra amit írok neki nem reagál különösebben, szóval mintha meg lenne szerkesztve az egész. A család szerint nem átverés de én nagyon kételkedek, lehet én vagyok a paranoiás:D

2012. jún. 1. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Paypal 5 perc alatt megvan, de ha nem tudsz angolul.. Akkor megadhatod ezeket neki, Iban kell a külföldi utaláshoz :)
2012. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tud visszaélni a banki adataiddal, de elmondom mi lesz:


Elküldöd neki a banki adatokat, majd várod a pénzedet, ami sosem fog megérkezni. Hamarosan elkezd baxogatni, hogy hol a cucc, ő elküldte a pénzt. Erről még kapsz egy eredetinek tűnő banki bizonylatot is. A pénz meg csak nem érkezik meg. Rendőrséggel, perrel és ejnyebejnyével fenyeget, mire megijedsz és elküldöd neki a motort bízva abban, hogy a pénzed megérkezik.


Google-n keress rá: nigériai átverés.

2012. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem tud kezdeni vele azon kívül, hogy pénzt utal neked. A visszaéléshez már jóval több infót kellene tudnia rólad. Persze ha facebookon minden infódat publikusban megosztottad, akkor lehet félnivalód.

IBAN és SWIFT kell a külföldi átutaláshoz, meg a bank neve is. Ha csak ennyit kér, az nem gyanús. Én is adtam már el így cuccot gond nélkül.


De Paypal tényleg gyorsabb és biztosabb. Csak egy bankkártya kell hozzá, nem tudom miért nem regisztrálsz...

2012. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát külföldröl veszi meg a motorodat?

És el fogod küldeni neki csomagban? Vagy hogy?

Ilyenkor általában eljönnek és megnézik a motort hogy valóban olyan-e mint aminek hírdetik.

Csak az idióta vesz meg egy motort fénykép alapján, hisz(már bocs) de te is lehetnél egy kamu eladó aki lenyulja a pénzét aztán a motor meg sehol!


Szóval visszakérdezek! Te kifizetnél egy motort anélkül hogy megnézted volna???


Szerintem a csákó valamit trükközik vagy egy orbitálisan buta ember akit mindenki átver és nem értem hogy van még annyi pénze hogy licitáljon bármire.

Szerintem is gyanakodj! Bár így elsőre még nem kért fura adatot de lehet az is eljön...

2012. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ezekkel sehogy nem lehet visszaélni, de nehogy küldj személyi másolatot, vagy bármi ilyet. és ha nem küldi a teljes vételárat, az gyanús, vagy ha bármi hülye kifogás jön, hogy később küldje a többit. legyél óvatos!
2012. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Nem küldtem az adatokat, inkább várok. Nem vagyok kíváncsi rá, hogy mit találna ki utána, miért nemjó vmi:)
2012. jún. 5. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!