Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most komoly? Vagy kamu? A...

Ez most komoly? Vagy kamu? A postafiókomban találtam ma és nem spamként érkezett. Mit tudtok róla? Vagy mit jelent ez a valóságban ha nem kamu?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát add be azt a keresetet, és kiderül.
2012. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
52%

Tehát ha jól értem, akkor itt azt állítják, hogy a bankok egyoldalú szerződésmódosítással érték el, hogy magasabb legyen a törlesztőrészlet?


Hát... :DDDD


Szerintem senki ne szaladjon perelni. Semmiféle szerződésmódosítást nem igényel az, hogy az aktuális devizaárfolyamon történjen a törlesztés - ugyanis a szerződésben az egyértelműen le van írva, hogy hogyan kerül meghatározásra a törlesztés.


Ez nem véletlenül a bíróságok számára készült - azok esetében kell ezt figyelembe venni, akiket átvertek! De a nagy bankok nem vertek át senkit! Ott a szerződésben minden benne van...


Jah azt már meg sem említem, hogy a szerződés felbontása a hitel felvevője részéről azzal jár, hogy a hitelezett összeget vissza kell fizetni (mivel az sose volt az ő pénze) - méghozzá ha devizahitel volt, akkor devizában. Most akkor ki jár jobban? Benyújtod a keresetet és ki kell fizetned a hitelt aktuális árfolyamon. Bravó :D

2012. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Smartguy, egyoldalú szerződésmódosítás alatt a kamatemeléseket kell érteni. A kezdeti 6,5% kamat felszökött 8% fölé úgy, hogy közben a CHF libor több, mint 250 bázisponttal csökkent. A válság előtt a svájci referenciakamat járt 3% fölött is, majd ezt folyamatosan csökkentették. Jelenleg a CDS felárra hivatkozva emelték meg a kamatokat, és módosították a szerződéseket. A CHF LIBOR csökkent, tehát az anyabank ennyivel olcsóbban juthat CHF-en a piacon. De mivel kockázatosabb lett a hitelezés, ezért az anya magasabb kamattal adja a lányának a CHF-et. Magyarul megnőtt a nyeresége, a korábbi 3% kamatmarzsról felszökött majdnem 8%-ra. Egyébként a számítás véleményem szerint helyes: az egyoldalú szerződésmódosítások, és kamatemelések legalább 40%-kal emelték meg a havi törlesztő részleteket.
2012. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul írtam, nyelvtanilag nem helyes.


A CHF libor (csúnyán mondva a svájci jegybanki alapkamat) csökkent, és így az anya ennyivel olcsóbban juthatott svájci frankhoz a piacon.

2012. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az meg már jogi kérdés, hogy az adott passzus érvényes-e a devizahitelek esetében, vagy sem, vagy hogy polgári peres eljárás keretében el lehet-e járni. Az egy egyszerű történet, ha a kamat változása a svájci jegybanki alapkamathoz, vagy a CHF liborhoz van kötve. Ez egy kicsit bonyolultabb, és a bank gyakorlatilag akkor is emelhet kamatot, ha Kukutyinban emelkedik a zab ára.
2012. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a videó választ adhat a kérdések nagy részére:


[link]

2012. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ceqGp..


Úgy 1óra 10 perc körül kezdenek el beszélni a Léhmann perről.

2012. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!