Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felvettem hitelt es nem...

Ha felvettem hitelt es nem birom fizetni, mit birnak csinalni? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Tegyuk fel, hogy felvettem hitelt amit barmire koltehetek. Elmegyek a kaszinoba es elvesztek mindent. Utana a munkamat is elveszitem es nem tudom fizetni a hitel torleszto reszletet. Meg az elso havi torleszto reszlet elott elbukom a kaszinoban a penzem.


Semmilyen ingatlan, vagy ingosag nincs a nevemen. Ilyenkor milyen opciok vannak? Mit tud csinalni a bank? Ha kulfoldre utazok munkat keresni, es kapok munkat utana a bank automatikusan vonhat-e le penzt tolem, meg tud-e talalni?


Ez mind csak elmeletben szuletett meg. Es szandekossag sem all a hatterben, csak kivancsisagbol kerdezem.



#bank #pénz #kaszinó #hitel nem fizetes #elbukas
2012. máj. 11. 01:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"De elfutni a felelősség-vállalás elől, az igen!"


Ő nem fut el, csak nem (tud) fizet(ni). Az pedig nem bűncselekmény, nem keresik érte. Mármint a rendőrség / Interpol.


Nem kell belemagyarázni semmit, a kérdésre kell válaszolni. Mit tud csinálni a bank? Bírói végrehajtást kér az ügyfél ellen, megkapja, a végrehajtó pedig gyakorlatilag nem fog tudni külföldi vagyonból végrehajtani. Ennyi.

2012. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért a valóságban van egy "apróság", amit hitelbírálatnak neveznek. A bankok sem hülyék. Csak olyan fizetésre és/vagy ingatlanra adnak hitelt, ami általában kizárja azt, hogy az illető meglóg a pénzzel. Például minimálbérre sose fognak 2 milliót adni, ha pedig valakinek mondjuk évek óta van egy 200ezret fizető munkahelye, az nem fogja otthagyni, hogy egy 2milliós adósság elől elmeneküljön...


Ha pedig valaki mondjuk hamisít magának egy munkáltatói igazolást, akkor az már bűncselekmény, így be fogja gyűjteni az Interpol...

2012. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Elsosorban koszonom a valaszokat.

Nem futnek el, hanem `csodot` jelentenek, hogy nem tudok fizetni es kimennek kulfoldre. Ha kapnek kint munkat, vagy vmibe befektetnek egy kis penzt a nevemben ami nem az enpenzem lenne, akkor eltudnak venni, vagy mondjuk a fizetesembol tudnanak levonni?

Es ha kulfoldon mennek el dolgozni es kint vennek fel egy nagyobb hitelt ~20k-50k euro, azzal utanam jonnenek?

2012. máj. 13. 20:31
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, a végrehajtó utánad tud menni. A tulajdonodból végrehajthat, akkor is, ha az külföldön van éppen. (persze nehezebb a dolga...) Magáncsőd csak ott működik, ahol vele együtt van nyilvántartás az emberek hitelképességéről. Így nem is kapnál hitelt, ha egyszer lelépsz a pénzzel.
2012. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az állami nyugdíjadból fogja visszaszedni (egy részét) a bank. Addig 5 évente küldeni fog egy felszólítást, hogy ne évüljön el a követelés.
2012. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!