Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lehetősége a banknak...

Van lehetősége a banknak utólagos jelzálogjog bejegyzésre?

Figyelt kérdés
2007-ben vettünk fel hitelt az autónkra, melyet minden hónapban rendesen törlesztünk. Erre ma kiküldött a bank egy jelzálogszerződést, hogy jelzálogot jegyeztethessen be az autóra. Mi történik, ha ezt nem írom alá?

2012. ápr. 17. 15:10
 1/10 Szentirmainé ***** válasza:
47%

Nincsen jogod megtagadni, mivel az autó az ő fedezete.

Felmondja a szerződést / annak ellenére, hogy jól fizető vagy / és végrehajtás folyamán elviszi értékesiteni.

2012. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ő fedezete, csakhogy ez utólagos szerződésmódosítás, melyet az eredeti szerződésben jelezni kellett volna, mármint azt, hogy ilyen joga van. Az is benne van az eredeti szerződésben, hogy utólagos módosítás csak mindkét fél beleegyezésével lehetséges. Nos?
2012. ápr. 17. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyet még én sem hallottam, ha 5 éve rendesen van fizetve, érthetetlen mit variálnak. Ha nincs apróbetűs rész, ami arról szól, hogy "az ügyfél hozzá nem járulása esetén... ez meg az következik..." én nem írnám alá. Egyenlőre biztos nem, aludnék rá, holnap is elolvasnám kétszer azt a szerződés ajánlatot.
2012. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen apróbetűs rész az eredeti szerződésben. Most meg nincs semmi szerződés, csak kiküldték a jelzálog-terhelési papírt, hogy írjuk alá 2 tanúval, hogy hozzájárulunk a bejegyzéshez. Hát, nem járulunk hozzá...
2012. ápr. 18. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:
iSTEN ŐRIZZ,HOGY ALÁÍRJÁTOK!!!Teljesen jogtalan!!!!Még véletlenül se írjátok alá!!!Melyik bank ez???
2012. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
MKB Euroleasing. Ez itt a reklám helye, hogy innen ne vegyetek fel... :(
2012. ápr. 22. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
SEMMI ESETRE NE ÍRJÁTOK AKÁ-SŐT ÜGYVÉDDEL BE KELL ŐKET FENYEGETNI!!!ROHADT RABLÓ BANDA!!!!
2012. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is küldött egy ilyet az MKB a mai nap folyamán :( plusz én fix törlesztős vagyok , de mivel meghaladta a 15 %-ot a tovább vitt kamat ill árfolyamkülömbség ,az apróbetűs részre hivatkozva most megemelik. ha nem küldöm be a jelzálog utólagos engedélyezését 07.19-ig akkor annak költségeit rám terhelik! De kérdem én milyen jogon ha én nem járulok hozzá? van erre lehetőségük?

2012. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Alá ne írd!!! Mi írtunk egy levelet, hogy nincs lehetőségük utólagos szerződésmódosításra és akár jogi útra is terelhetjük a dolgot. Erre kaptunk egy válaszlevelet, hogy ez nem kötelező, csak egy lehetőség! Hát, a levélben ez sehol nem szerepelt. Úgyhogy írj egy emailt te is, meglátod, hogy nem kell aláírni. Mindenesetre aljas trükk...
2012. júl. 14. 10:01
 10/10 anonim válasza:

Én is kaptam egy ilyen levelet a fenti banktól.

felkínálnak 4 lehetőséget, de a tőketartozás egyösszegű kifizetését és a továbbvitt kamat havonta történö továbbtörlesztését sajnos nem. Szerintetek kérhetem ezt tőllük?

2012. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!