Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztettem. A jelzálogjo...

Végtörlesztettem. A jelzálogjog törlésének költsége engem terhel? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Az olvastam, hogy a végtörlesztéssel kapcsolatban nem számolhatnak fel semmilyen díjat. ezt sem? vagy ezt már nekem kell fizetnem?
2011. dec. 10. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked, mivel azt nem ezzel kapcsolatban számolják fel, hanem ettől teljesen függetlenül egy eljárási díj.
2011. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen neked kell fizetni, ingatlanonként 6600 Ft-ot kérnek érte.
2011. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

közben a neten is kutakodtam, s ezt találtam: A végtörlesztéssel megszűnő hitelezői biztosítékok törlésére, illetve az otthonvédelemmel kapcsolatos (pl. a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. javára bejegyzésre kerülő vagyonkezelői-) jogok bejegyzésére irányuló ingatlan-nyilvántartási eljárás igazgatási szolgáltatási díj alóli mentességéről a 2011. évi CXXI. törvény 3. §-a által módosított, az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításáról, valamint a hiteles tulajdonilap-másolat igazgatási szolgáltatási díjáról szóló 1996. évi LXXXV. törvény 32/C. § (1) a) pontja rendelkezik.


Az előbbieknek megfelelően a földhivatal nem jogosult a 6.600,- Ft eljárási díjat kérni, de tudomásunk szerint ilyen jellegű elvárás a földhivatalok részéről eddig nem is merült fel, így nem várható, hogy bárki ezen problémába ütközne. Amennyiben mégis így járna, akkor a fenti jogszabályhelyre hivatkozva kérheti a földhivataltól álláspontjának felülvizsgálatát.


van, aki végtörlesztett, s a fent leírtak ellenére fizetnie kellett a jelzálogjog törléséért?

2011. dec. 10. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem neked kell fizetned, a törvény ez alól is mentesít. A Földhivatalhoz beadott ingatlannyilvántartási kérelmen hivatkozni kell a jogszabályhelyre, és a bank által kiadott törlési engedélyen is el kell ismerni, hogy a végtörlesztés a kedvezményes végtörlesztésről szóló ilyen/olyan jogszabály alapján történt.
2011. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kétkedő válasza:

"van, aki végtörlesztett, s a fent leírtak ellenére fizetnie kellett a jelzálogjog törléséért?"

igen, ki kellett fizetnünk.

2011. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 2011 CXXI. törvényben van szabályozva a kérdés, a törlési engedélyen a bank igazolja, hogy eszerint történt a végtörlesztés kedvezményes árfolyamon.

Továbbá az 1996 évi LXXXV. törvény 32/C § (1) bek. aa. pontjára kell hivatkozni az ingatlan nyilvántartási kérelem megfelelő rovatában.


Viszont:

"a devizában felvett lakáscélú hitelből származó követelés törvényben rögzített árfolyamon történő végtörlesztésével összefüggésben kezdeményezett jelzálogjog, végrehajtási jog, továbbá az elidegenítési és terhelési tilalom törlésére irányuló eljárás,"



Tehát csak lakáscélú hitelnél ingyenes a törlés. szabadfelhasználású hitelnél fizetni kell 6600 forintot. Mint ahogy ma már minden jelzálogjog törlésénél kellene.

2011. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam a földhivatalban és ingyenes volt a jelzálogjog törlése. :)
2011. dec. 19. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!