Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megoldható ez így lakástarék-p...

Megoldható ez így lakástarék-pénztárral?

Figyelt kérdés

próbálom röviden vázolni a helyzetet, aki tud, kérem segítsen.

arra gondoltunk, hogy kötünk egy lakástakarékot, pontosabban kettőt 20-20 ezer ft-tos havi befizetéssel.

az ok, hogy pár év múlva nagyobb lakást szeretnénk, mert ebben nem férünk el ha megszületik a gyermekünk. mondjuk ez még odébb van, de gondolunk a jövőre.

tehát működik-e az, hogy eladjuk a jelenlegi lakásunkat, a megtakarított összeget hozzáadjuk az eladási árhoz, és ebből a pénzből veszünk egy nagyobb kecót?

nézegettem a Fundit meg az OTP-t is, nem tudom ebben az esetben melyik lenne jobb?

mindenképpen muszáj felvenni hitelt? mert hogy azt semmiképp sem szeretnénk, inkább abból gazdálkodunk ami van, utálom a hiteleket, nem akarjuk megkísérteni az eladósodást.

ha ebben a formában szeretnénk megvalósítani a lakáskérdést, akkor a bank beleköthet bármibe is? valaki csinált már hasonlót?


köszönöm a válaszokat.



2012. ápr. 2. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az biztos,hogy a hitelt nem kötelező hozzá felvenni.

A megtakarítást meg csak lakáscélra fordíthatod,de amúgy is ez a célotok.

Menj be az otp-be vagy vegyél fel kapcsolatot egy fundamentással,ők majd segítenek.

Az elképzelésed egyébként jó,inkább takarékoskodj pár évet,mintsem hitelt törlessz,évekig.

Nekünk is van kettő ltp-nk,a mienk otp-nél.

2012. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

kérlek írj pár sort az OTPről, h ti mennyit fizettek havonta, és milyen járulékos költségei vannak, akár a számlanyitáskor, akár havi szinten?

köszi

2012. ápr. 3. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:

szia, én Funda közvetítő vagyok.


Először azt érdemes végiggondolni, hogy mennyi pénzre lesz összesen szükségetek várhatóan. A szükséges pénzt vagy a megtakarításból vagy a megtakarítás+hitelből tudjátok előteremteni a megfelelő időpontban.

Ha csak a megtakarításból akarjátok, akkor olyan módozatot válasszatok, amelynél a betéti kamat magasabb.

Ha hitelt is igényelnétek - bár mondtad, hogy köszi nem, de olvasd végig a hozzászólásom - akkor az alacsonyabb kamatozású, de igen kedvező hitelkamatú (3,9%) módozatokat érdemes választani.


Miért érheti meg ez utóbbi?

Természetesen a korrekt választ, csak konkrét számítási példán keresztül lehet megadni, viszont fontos kiemelnem, hogy azért korrekt a lakástakarék, mert az egész konstrukciót azokkal a feltételekkel fogod végigvinni, ami a szerződés megkötésekor érvényben volt. Ha tehát a konkrét hitel törlesztőrészlet benne van a szerződésben, akkor ha igényled a hitelt a megtakarításod lejárta után, akkor is csak annyit kell törlesztőrészletnek fizetni, ami a megállapodáskor rögzítve volt.


Példa:

Ha elindíttok 2 db 76 hónapos szerződést, akkor 79. hónapban 10.000.000 Ft-ot igényelhettek (saját megtakarítás+állami támogatás+kamat+hitel). Ha eladod a lakásod mondjuk 14 milláért, és vesztek 22 milláért egy másikat, akkor marad 2 milliód tartaléknak, amit befektethetsz, kamatoztathatsz. Ha erre a tartalékra több kamatot kapsz mint 3,9%, már jól jártál.

Persze ez csak egy példa.


Érdemes az ltp kiválasztásánál a teljes konstrukciót mérlegelni, mert nem tudod még, hogy mire lejár a megtakarításod, hogy fogsz gondolkodni...


Ha konkrét számolási kérdésed van, levélben tedd fel!

2012. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az otp-nél mikor mi kötöttük,akció volt,így nem volt számlanyitási díj.

A lányunknak kötöttük aki akkor 11 éves volt,és nem lakáscélra,hanem hogy majd legyen egy kisebb tőkéje akár tanulásra vagy bármire.Mert amikor az övét kötöttük,akkor még a 8 éves futamidejű szerződésnál arra költi a magtakarítást amire akarja.Már ez nincs,már csak lakáscélra fordítható,ha jól tudom.A havi befizetés 5140 ft,ebből havonta 150-et levonnak.erre megy évente egyszer a 30% állami támogatás,+valamennyi kis kamat,minél több van benn annál több a kamat,de ez nem sok,talán 4 ezer/év.Ha lesz lehetőségünk akkor megemeljük a befizetést neki,bár ennek nem jártam még utána,majd ha aktuális.

A másik ltp az a lakáshitelünk kiváltására lesz.Azt később kötöttük,akkor már nem volt az,hogy bármire felhasználható a 8 év után,bár mi amúgy is lakáscélra fogjuk,mert mint mondtam a hitel lesz vele kiváltva.Az havi 6ezer körül van,és azért ennyival kötöttük,mert mire lejár a hitelből pont kb annyi lesz vissza mint a megtakarítás,már azzal is nyerünk,hogy nem kell 2024-ig törleszteni a hitelt,úgyhogy az 6 év múlva lejár,és reményeink szerint hitelmentesek leszünk.De ennek még utána kell néznem,mert lehet,hogy már 4 év után is belelehet fizetni a hitelbe,és akk csökken a törlesztő,és lehet újra kjötni ltp-t,azt hiszem ez így még jobban megérné,de még ezt a kört is le kell futni.

Remélem segítettem.

2012. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, jól gondolod, megoldható.

Jelenleg is van, ahol akciós a nyitási díj. Tegnap küldtem Neked privátba infót, hol tudod megnézni, hogy mekkora hav befizetéssel, mekkore összeget tudsz összespórolni.

üdv,

Évi

2012. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkit felpontozok :)

a priviket megkaptam, amint aktuális, hívom a megadott számot.

szép napot mindenkinek! :)

2012. ápr. 5. 18:04
 7/7 kapo1588 ***** válasza:

hello


szerintem jól okoskodtok:) ha kettőt kötöttök akkor tuti tudtok majd nagyobba költözni. A lakástakarékos hitel meg azért más ne sima hitelre gondolj. alacsony kamat (3-7 % között szerződéstől függően) és fix időtartamra nem 20 évekre. szóval ha már hitel akkor inkább ilyesmi:)

gratulálok az elhatározáshoz.

2012. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!