Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya: Készépnz felvétel...

Hitelkártya: Készépnz felvételnél mennyi lesz a kamat ha pl egy ezrest felveszek? Ez kihat a vásárlásokra is?

Figyelt kérdés

Tudom a legnagyobbhülyeség! Megvan már lassan 8hónapja de még nem használtam de úgy volt, hogy egyszer szükségem lesz rá de mégse kellett.

Szóval az éves thm 40%, 2.6% az ATM-ból való felvétel.

A kihat a vásárlásokra is kérdés értelmezése. Ha időben visszafizetem a vásárlást az ugye ingyenes, de ha már veszek le pénzt azért kamatot, kezelési költséget számítanak fel de mivel a hitelkeretből vásároltam is meg pénzt is vettem fel a kamatot rárakja majd a levásárolt összegre is???

Előre is köszönöm kedves válaszaitokat!



2012. márc. 29. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha kp-t veszel fel akkor azonnal elkezd ketyegni a kamat.

A vásárlást nem számolja el csak a fordulónapon. Nézd meg a bizonylatodon,hogy neked mi a fordulónap.

2012. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

még nem használtam így nemtudom! De ha jól emlékszem 13...

Szóval megvan 8 hónapja de valószínű, hogy most köv hónapba befizetem majd ezt az összeget amivel megterhelem aztán befejeztem :D amúgy sincs kihasználva!

2012. márc. 29. 08:34
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor azt mondod, nem vonja össze a vásárlást a készpénzfelvétellel? Akkor kb egy ezresnél ez nem sok mármint a kamat?!
2012. márc. 29. 08:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég merész ötlet 1000 Ft-ot felvenni egy hitelkártyáról. Akkor szólj valamelyik haverodnak, amelyik vásárol valamit, mondd, hogy kifizeted a hitelkártyáddal, ő meg adja oda a pénzt, így nincs kpfelvétel.

A hirdetményt is olvasd jól végig, mert hitelkártyák esetén elég gyakori egy magasabb kpfelvételi tranzakciós díj (persze a 2,6% már elég húzós), így lehet, hogy van valami "minimum" összeg, pl. 2,6%, de minimum 700 Ft, vagy valami hasonló.

2012. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom de én csak példának írtam az ezrest :) mert azzal könnyebb számolni amúgy kp felvétel esetén ha jól olvastam 1090ft :DD csak az, hogy felvegyél szóval atom király a magyar banki rendszer a kormánnyal kezet csókolva :D (tapsvihar) :P
2012. márc. 29. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hitelkártyánálkp felvét mindenhol rengeteg pénz. Nekem pl 40 euró,ha felveszek kp-t. A hitelkártya nem erre való.
2012. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és ez nem magyar kártya
2012. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
40EUROOOOOOÓÓÓÓ??? :D az kemény.... Tudom,hogy nem erre való és nem a kérdésre válaszolsz... De okés az igyekezetért kapsz egy zöldet:D am értem és azóta kicsit jobban utána néztem... 2,60% kamat évesszinten ez 44%thm.... 1090ft csak hogy felvegyél :S shit... :D szóval sehogyse jó :D kérek inkább előleget a fizuból :D az kamatmentes XD De akkor meg lemondom a hitelkártyát mert nem használom akkor meg minek ilyen feltételek mellett!! Köszi mindenkinek!
2012. márc. 29. 10:04
 9/13 anonim ***** válasza:
vásárolni jó. 1hónapig még nálam kamatozik az elköltött pénz.
2012. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én meg évvégén visszakapok 30ezer forintot ha minden hónapban vásárolok :D most olvastam de az már bukta mert nem is használtam még!
2012. márc. 29. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!