Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segtséget szeretnék kérni....

Segtséget szeretnék kérni. Diákhitel tartozásom van, ami NAV-hoz került. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi hónapokban annyira rosszul álltam anyagilag, hogy nem tudtam fizetni az általuk megszabott törlesztőt. A nagy részét már rendeztem, azonban fennmaradt még 34. 000 Ft. Most kaptam egy levelet, hogy intézkedtek a NAV illetékes területi szerve útján történő behajtás iránt. A levél végén azonban írják, hogy ha megfizetem maradéktalanul az összeget a Diákhitel bankszámlájára, akkor megszüntetik az intézkedést. Ide nem írtak dátumot, hogy ezt meddig tehetem meg. Ön szerint most a NAV-hoz forduljak vagy a Diákhitelhez? Lesz lehetőségem esetleg 3 részletben törleszteni? Milyen egyéb költségek adódhatnak ehhez az összeghez? Ha leadom az adbevallásom, akkor levonhatják a visszajáró pénzből a tartozást? Várom a válazokat!

2012. márc. 14. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van visszakérhető SZJA-d, és még nem adtad be a bevallásod, akkor mielőbb add be. A sok-sok oldal között van egy u.n. 170-es számú azon kérd a visszajáró SZJA-t és a diákhitel-tartozást összevezetni. Ha nem is futja teljes egészében, már akkor is csökkent a tartozásod. Ha a visszakérhetőd a tartozásnál több, akkor csak a különbözetet kérd vissza bankszámlára, vagy postai úton.

Add be mielőbb a bevallást, és akkor az már rendezett lesz.

2012. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

34 ezer kemény ft?

Fizesd be, oszt jóvan.

Ezt tegyed.

2012. márc. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha leadom az adbevallásom, akkor levonhatják a visszajáró pénzből a tartozást? "


Mint a sicc. Plusz még a késedelmi kamatot, és egyéb büntetéseket. Ezek tételesen benne vannak a Diákhitel szerződésedben, nem kell sehová fordulni infoért, csak elolvasni.


A feltételes mód nem megfelelő. Állító módban fogalmazhatjuk: levonják ! Akkor is, ha nem adsz be adóbevallást.


A résztörlesztésre vonatkozóan már az előtt kellett volna törekedned a Diákhitel bürokráciájánál, hogy a NAV kezdett el foglalkozni veled. Francnak kellett homokba dugni a fejed ?!

2012. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a lakhelyed szerint illetékes NAV Adóigazgatóság vh-ügyintézővel.Ő elmond mindent amit nem tudsz.
2012. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!