Raiffeisen hitelem bedőlt, tartozásom kb.1 000 000 forint. A bank értesített, hogy kiadta a hitelemet egy behajtócégnek. Ilyenkor mi történik? Behajtásnál van részletfizetési lehetőség? Mit csináljak?
Ha van olyan személyes tárgyad, amit nagyon féltesz, azt mindenképp mentsd el egy baráthoz - de persze ne pakold ki a lakást, az gyanús!
Amikor megjönnek, próbálj meg egyeztetni velük. Van rá esély, hogy részletekben kifizetheted. Gondolj ki különféle alternatívákat, amiket felajánlhatsz nekik.
A behajtócég még nem fog csinálni semmit, mivel csak bírósági végrehajtónak van joga foglalni. Persze nem butaság előre készülni, mivel ami zár alá kerül, azt már bűncselekmény kivonni.
Tárgyalni? Ezt meg csak a behajtó tudja megmondani, de nyilván, ha tudsz fizetni, akkor van értelme tárgyalni.
Köszönöm a válaszokat!
Kicsit részletesebben:
Itt egy személyi kölcsönről van szó amit szüleim pár éve vettek fel./mert övéké a hitel, én csak segíteni szeretnék nekik, mert még csak 20éves vagyok és tanulok, így sajnos nem tudok máshogy nekik segíteni mint hogy itt segítséget kérek/. Volt olyan hónap hogy nem tudták fizetni a teljes törlesztőt, de minden hónapban fizettek bele.
Anyám most már másod állásban is dolgozik és teljesen rendbe jöttünk /egyéb hitelünk is van, de most már semmi hátralék nincs egyiknél sem.
Erre ezzel a bankkal meg így jártunk. Édesapámat felrakták a KHR listára így már sehol nem tud pénzt felvenni hogy ezt a milliót egészben kifizessük. /pedig tudnánk fizetni a törlesztőjét, de most már nincs mit tenni/. Anyámnak és nővéremnek sajnos határozott idős szerződése van /henkel: mindig csak 2-3 hetes szerződést kapnak/. Így ők nem tudnak hitel felvenni. Öcsém és én még tanulunk.
Na ilyenkor mit lehet csinálni? Van esetleg olyan lehetőség, ahol lehetne KHR listásoknak is hitel igényelni? / gyors, és megbízható hiteligénylés/
Kérlek segítsetek!
Még egyszer: A behajtó nem hatóság. Persze egymillió már van akkora összeg, hogy ha nem működsz vele együtt, akkor kiadja végrehajtásra.
A végrehajtó pedig először a fizetésedből tiltja le, majd a bankszámládra nyújt be inkasszót. Csak utána jön az ingóságok illetve ingatlan zárolása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!