Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha idő előtt megszüntetem a...

Kapo1588 kérdése:

Ha idő előtt megszüntetem a fundamenta megtakarításom visszakapom a pénzem?

Figyelt kérdés

Ha pl 4 éves szerződést kötöttem és 2 év után beütne a krach akkor visszakapnám az addig befizetett összeget?

gondolom állami támogatás stb nem járna, de legalább a befizetett összeget visszakapnám?



2012. márc. 13. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hónapokig tartó "könyörgés" után, kb. 85%-át a befizetett összegnek, a többit megmagyarázzák, hogy költségek.
2012. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hm akkor érdemesebb végig fizetni:D szerencsére még tudom fizetni csak jó tudni h mi történhez végszükség esetén..
2012. márc. 13. 20:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kapod vissza szerintem a 85%-át sem. Amúgy benne van a szerződésben.
2012. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem véleménnyilvánításra voltam kiváncsi hanem olyanok tapasztalataira akik átestek ezen
2012. márc. 14. 07:51
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

a teljes befizetett összeget visszakapod, a felgyülemlett kamatokkal együtt, a 3 hónapos kiutalási idő után, az állami támogatás nélkül

sürgősséggel (azt hiszem 3%-ért) pedig egy hónap után kapod vissza

nem vonnak le semmit

2012. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
# 5/5 zöld kéz, így van, állami támogatás természetesen nuku, ha tudod, fizesd tovább, mert amúgy sok pénzt vesztesz
2012. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

NNa, megkérdeztem tesómat, ő területi vezető volt a Fundamentánál:


Nem mindegy hogy mennyi ideje megy a szerződés. Ha elérte a 4 évet akkor már más a helyzet.

4 év előtt elveszik az állami támogatás, de minden pénzt visszakapsz, amit befizettél.

semmit nem vesznek el belőle,ezen kivül van egy kis kamat rajta, de az minimális.


4 év után megkapod az állami támogatást, de be kell mutatni számlákat, hogy lakáscélra használta fel, viszont ezt lehet szerezni.

2012. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos, nem szüntetném meg. Megosztanám. Az egyiket minimális összegen tovább fizetném, így az addigi állami támogatás nem veszne el. A másikat pedig kivenném.

Sok megoldás van, de mindig az adott helyzet hozza a legjobbat!


Ha megszüntetted, akkor tudd:

1.) qkker válasza minden alapot és ismeretet nélkülöz;

2.) Digo válasza helyes, kivéve a "számla szerzésre" vonatkozó megjegyzését, ezt ne tedd!


Bármilyen egyéb, FUNDAMENTA-ra, vonatkozó kérdéssel keressetek nyugodtan.

2012. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"1.) qkker válasza minden alapot és ismeretet nélkülöz; "


Valóban minden alapot nélkülöz, anyám 5 évig fizette, aztán "könyörögte ki" a pénzt, mert mégsem lett csatornázás a falunkban.

2012. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Visszakapod a pénzt, természetesen állami támogatás nélkül. Egyedül az évi 1800 Ft-os számlavezetési díj kerül minden szerződés esetében levonásra, amit elvileg befizetsz évente az állami támogatás veszteségének elkerülése érdekében. Felmondás esetén csak az időarányos havi 150 Ft-os számlavezetési díj kerül levonásra, amennyiben a 3 hónapos felmondási időt nem akarod megvárni lehetőség van gyorsított eljárást kérni, mely egy hónap és a betétegyenleg 3 %-a kerül levonásra ez esetben.

A kamatokat pedig megkapod rá tarifától függően 3 % vagy 1 %.


(Megosztás pedig alapjáraton jó ötlet ha majd folytatni szeretnéd, de attól az állami támogatás még elveszik, csak a megosztással létrejövő szerződés örökli a megtakarítási időt, így amennyiben egy 3 éves szerződést osztasz meg és mondasz fel, úgy az új szerződésen 1 év múlva igénybe veheted az állami támogatást mert 4 évesnek fog számítani de ugye csak az utolsó egy évre amikor befizetést teljesítettél csak arra jár állami támogatás).


Remélem tudtam segíteni. Ha kérdésed lenne írj nyugodtan.


Üdv: Panka :)

2012. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!