Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom fizetni a hitelem,...

Nem tudom fizetni a hitelem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éve vettem egy lakást hitelből. 5 millió 500 ezer forintot vettem fel. Havi 36 ezerből lett 54 ezer. Úgy alakult az életem, hogy más városba költöztem. Meghirdettem albérletbe, és eladásra is, de abszolut nincs jelentkező. Egyáltalán nem tudom fizetni a hitelt. Milyen lehetőségek lennének? Nekem a lakás nem kell, én már abba is belemennék, hogy a bank vegye el a lakást, nem érdekelne az, hogy elveszitem a két évig befizetett pénzem, csak szabaduljak meg tőle, és tisztán kitudjak szállni belőle. Ha nem fizetem a hitelt, mennyi idő mulva veszi el a bank a lakást? El tudja a bank adni annyiért, hogy nekem ne kerüljön több pénzembe? Egyszóval nem kell a lakás, hogy tudnék megszabadulni tőle? Meg lehet ugy hirdetni, hogy valaki vállalja át a hiteltörlesztést, én meg lemondok a befizetett két évi pénzről?
2009. máj. 31. 19:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Meg tudod hirdetni pl az ingatlan.com oldalon vagy hasonló helyeken, vagy pedig ingatlanközvetítőn keresztül, de ők lehúznak még pár %-ra. Viszont gyorsak.

Hirdesd meg 6 millió körül (mondjuk 5,99-re, hogy akik 6 körüli felső határral keresnek, azoknak beleessen a keresésbe), de írd bele, hogy kizárólag készpénzes vevőnek, és hogy sürgősen eladó. Ez ingatlanos nyelven pontosan leírja, hogy miről van szó (mármint hogy hitel van a háttérben, különben nem kéne készpénz). A vevő látni fogja, hogy kényszerben vagy, lealkudik majd 10-15, akár 20%-ot is (ha engeded), és boldog lesz, hogy 6 milliós ingatlanja lett 4,8-5 millió körül.


Összehasonlításként mondom, hogy a banki árverésen, az árverés szabályától függően akár a kikiáltási ár feléért vagy mondjuk 60%-áért is odaadják az ingatlant, és a különbözet ugye a te tartozásod marad. Ha tehát 3 millióért megy el a lakás, akkor marad 1,5 millió tartozásod.


Igazából az a kérdés, hogy akad-e olyan ember az országban, akinek van 5 millió kp-je, és ilyen lakást akar venni. (Kérdés: a lakásod azért olcsó, mert vidéki, de egyébként korrekt, vagy van vele valami baj, pl rossz környék, kicsi, stb. Mert ha ez utóbbi, akkor a potenciális vevőid hitelből vennének, ami rád nézve elég nagy baj.)


Amit még érdemes lehet megfontolni, hogy valahogy át tudod-e vészelni addig, míg lemegy a törlesztő. Egyáltalán van-e esélyed, hogy lemegy? (A jen nem tudom mit csinál, de a frank talán egy kicsit megnyugszik.)

2009. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! Jó hogy hozzáértő emberek is vannak itt!
2009. jún. 2. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!