Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csökkentik a folyószámla...

Csökkentik a folyószámla hitel összegét, vagy felmondják a szerződést?

Figyelt kérdés
Kérem azok segítségét, akik voltak ilyen helyzetben: GYED-en vagyok idén januártól, ezért a folyószámlámon a havi jóváírás a felére, éves szinten a várható jövedelmem a harmadára csökkent. Ezért most kaptam a banktól egy papírt, h' "haladéktalanul gondoskodjak arról, h' megfelelő összegű jóváírás érkezzen" a számlámra, különben azonnali hatállyal csökkentik vagy megszüntetik a hitelkeretet. Számíthatok rá, h' csak a jelenlegi havi jövedelmem kétszeresére csökkentik, vagy fel fogják mondani? Természetesen felveszem velük a kapcsolatot, de addig is jó lenne, ha valaki tudna előzetesen személyes tapasztalatot mondani. Előre is köszönöm.
2009. máj. 24. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik bank? Én az OTP-nél vagyok (tudom nem lehetek sikeres) de ők szó nélkül beállították az új hitelkeretet, amikor GYED-re, majd később GYES-re mentem. A következő havi számlakivonaton szerepelt az új összeg, és kész. Semmi levelezgetés.
2009. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erste Bank. Jó lenne, ha nálam is csak módosítanák, mert most hirtelen nem tudom leakasztani a teljes összeget, de a csökkentés erejéig ki tudnánk egyenlíteni a férjem adó-visszatérítéséből. A vicces az, h' egy részét pont erre szántuk, csak megelőztek.
2009. máj. 24. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szintén OTP. Évekig nem zavarta őket, hogy már rég nem jön annyi pénz a számlámra amennyire beállították az A-hitelt...jött a válság nekem meg egy sms, hogy köv. hónaptól lecsökkentik. Az előző 3 hónap átlagának kétszeresére. Ez azt jelentette, hogy 60 ezret bent fogtak, még részletfizetést sem kaptam. Ráment a pénz, és bent fogták. Aztán nemrég automatikusan kitolták, hogy hadd vegyek fel még többet...szemetek
2009. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erstes vagyok. Most voltam ugyanebben a helyzetben ,úgyhogy tudom a kérdésedre a választ. Ha első ilyen figyelmeztető levelet kaptad meg még akkor van egy kis időd. Kb 1 hónap múlva kapsz egy ugyanilyet.A saját példám: 240 ezres hitelkeret.... kiléptem a munkahelyemről és vállalkozásba kezdtem minimálbéres jövedelemmel. A bank a 2. ilyen levél után szó nélkül lecsökkentette a 240-et 54-re. Utólag küldött egy papirt,hogy ezt megtette. Ráment a számlámra a 70 ezres adóvisszatérités és azt azonnal lenyúlta. Van még kb 100 ezres tartozásom 1 hónapja az 54 felett. Most hívtak a múlt héten,hogy be kellene fizetni. Mondtam ,hogy most nem tudom de igyekszem. Megkérdezték,hogy 2 hónap elég-e erre? Mondtam ,hogy igen. Ennyi.... Szóval ne aggódj,nem 1-2 hét alatt követelik a pénzt.

Üdv

2009. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Holnap megyek a bankba. Remélem sikerül velük megegyezni egy havi haladékról, különben elég nagy bajba kerülünk. Mivel a lakáshitel az én számlámról megy, és a szerződés szerint csak a saját nevemen lévő számláról utalhatom át nekik. Ez meg nem fog menni, ha a következő két-három havi jóváírást visszatartják. Szóval hivatalosan kijelenthetem, a mi családunk is jó úton halad, h' bedőljön a hitele.
2009. máj. 25. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!