Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes kölcsönt felvenni?

Érdemes kölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés
100.000 ft-ot vennék fel mert kell a jogosítványhoz, 18 éves diák vagyok, még nem dolgozhatok. Láttam egy hirdetést a metropolban: [link] (így nézett ki), Vajon milyen kamatot kérnek? Ráfáznék? Átvernének? Adnának-e 100 ezret? Mi a véleményetek nektek tapasztaltaknak? Köszi előre is! (Tudom, hogy tudatlan vagyok, nyugodtan világosítsatok fel, ha szükséges)
2011. dec. 13. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson ilyenektől pénzt fevenni, ezek előre kérik a törlesztést és majd ha egyszer rád kerül a sor akkor látsz pézt de lehet hogy soha.
2011. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"18 éves diák vagyok, még nem dolgozhatok."

De dolgozhatsz.

2011. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18évesen hogyne dolgozhatnál. Hitelt ne vegyél fel soha az életben ha jót akarsz magadnak.
2011. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kölcsönt soha nem érdemes felvenni, csak ha olyan dologra költöd, amin megtérül. Kicsit olvass utána az alapvető gazdasági dolgoknak, mert nagyon nagy hiányosságaid vannak, amik később millióidba fájhatnak.

18 évesen pedig már nem csak hogy dolgozhatsz (több mint 3 éve dolgozhatsz), de már semmilyen megkötés nincs, azt vállalsz el, amit csak akarsz.

2011. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ha diák vagy nézz szét ilyen iskola szövetkezeteknél pl.. mekó diák, dolgos diák, mind-diák stb... én is ilyeneknél dolgoztam annak idején és így lett pénzem jogsira
2011. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy papíron dolgozhatok, csak gyakorlatban nem, mert nagyon sokat kell tanulnom, illetve naponta 5 óra megy el edzésre. Arra nincs idő, hogy normálisan kajáljak. egyéb tippek? xD
2011. dec. 13. 23:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Még ezt leírom: elvileg tudnék törleszteni, mert nyártól biztos, hogy dolgozok. Az eddigi válaszokat egyébként köszönöm!
2011. dec. 13. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is kaphatsz hitelt (hivatalosan biztos nem), és ha kapnál, nagyon rosszul járnál vele.

Esetleg érdemesebb lenne az adott autósiskolánál érdeklődni a részletfizetés felől. Általában rugalmasak szoktak lenni ők is, és érdemes nézni az akciókat is.

2011. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs időd dolgozni, akkor mikor akarsz oktatásra járni? :) Dolgozz nyáron, aztán utána tedd le a jogsit.
2011. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el még egyszer azt a hirdetést. Hol látod azt a szót, hogy hitel vagy azt hogy kölcsön? Na ugye, hogy nem találod. Akkor meg miért gondolod azt, hogy hitelről lenne szó? Ha arról lenne szó, odaírnák.


Ezek fogyasztói csoportok. De nem fogom most leírni pontosan hogyan működnek, ha érdekel keress rá, amit eddig is megtehettél volna, google a barátod!

2011. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!