Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszaélhetnek a bankszámlaszá...

Visszaélhetnek a bankszámlaszámommal?

Figyelt kérdés
Majdnem sikerül egy angol illetőnek átvernie. Hirdettem egy kabátot, érdeklődött rá, azt mondta adjam meg a bank adatait és a bank átutalási megbízással küldi a pénzt annak ellenében, ha én a csomagot feladtam és az erről szóló igazolást bescannelem és elküldöm a bank e-mail címére. Ha ez megvolt már a kártyámon is lesz a pénz. Nem így történt, reggel feladtam, és délután 2-ig vártam, de még csak válasz sem érkezett így bementem a bankba és vissza adták a csomagot a feladási díjjal együtt. Most az érdekelne, hogy mivel a bankszámla számomat megadtam, azzal vissza tudnak-e élni? Menjek be a bankomba ezzel kapcsolatban? Pin kódod meg ilyeneket nem adtam meg csak a nevem a bank címét és a számla számot. Segítsetek! Köszönöm!
2011. dec. 7. 14:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam ezt: a postára mentem be nem a bankba! és adták vissza a csomagot! :)
2011. dec. 7. 14:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnak visszaélni a bankszámláddal.

Ez egy szokásos átverés: add fel a csomagot és küldjük a pénzt.

Ez fordítva szokott lenni normál esetben: küldje el a hiteles utalási bizonylatot, és feladod a csomagot.


a bankszámlaszám ismerete önmagában nem alkalmas visszaélésre.

2011. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Küldött egy 'Baclays Bank' arról egy levelet, hogy a pénz 90%-os státusban van (mellékelve a bankszámla számommal a nevemmel és az összegel)és miután és elküldtem a bizonylatot, hogy feladva a csomag jön a pénz. Én ugyebár gyorsan visszamentem a postára és vissza kértem a csomagot még időben. Most az imént irt hogy amit átküldtem feladási bizonylatot vizsgálják és kb. 48 óra múlva lesz a számlámon. Hát én már nem tudom mit higgyek, a csomagot én visszahoztam szóval kivácsi leszek mi lesz. Angol a pasi, de ukrán címre kell küldeni... nem tudom, hogy átverés-e.
2011. dec. 7. 18:44
 4/7 A kérdező kommentje:
jaj azt elfejetettem a hogy ahogy ő is én is lefénymásoltam a személyeim elejét és elküldtem a bizonylattal, meg ugye a bankszámlaszámmal. Akkor személyivel együtt se lehet visszaélni?
2011. dec. 7. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Jesszus!

Mi a fészkes fenének szerinted a személyid fénymásolata úgy őszintén egy sima eladáshoz?????

Ember, érezd magad leszúrva, ne csinálj ilyen hülyeségeket!

Ha a bankod le akarja másolni az irataidat, akkor arra engedélyt kér tőled, te meg csak úgy küldözgeted.

Nem tudom mit mondjak erre már...

2011. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem jelentsd az esetet a bankodnál, tényleg nehogy valaki egy hamisított személyivel jó kis mínuszt csináljon karácsonyra
2011. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a bankot azt mondták, hogy csak a pinkód megadásával lehet csak vissza élni, de lehet bemegyek személyesen is, nehogy baj legyen. Azért küldtem el a személyit mert a pasi is elküldte és úgy voltam vele hogy lássa h én nem akarom átverni, így én is elküldöm. Én a pénzt nem kaptam meg ezt a bankom is igazolni tudja, de ezt az angol csávó meg azt állítja h a bank levette a kártyájáról a pénzt. Nálam nincs az biztos. Rendőrséggel fenyeget. Hát de most mit tud csinálni? Mondom bárhogy ellenőrizhetik az a 45 ezert forint nem jött meg nekem. Ennyi. Nevetséges mert már az "FBI" is küldött egy levelet hogy azonnal küldjem a kabátot meg ilyenek.... ja fbi persze....irtam a csávónak h tudom ez egész kamu ezért kértem gyorsan vissza a kabátot és h ne írjon többet.
2011. dec. 9. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!