Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vesz fel mindenki kölcsönt?

Miért vesz fel mindenki kölcsönt?

Figyelt kérdés
Mármint ha spórolnának pár év alatt össze lehetne szedni egy kocsi vagy egy ház árát. Miért akar mindenki rögtön venni valamit? Tegyük fel: 10 évig fizeted a lakás törlesztőrészletét, ebből a drága zs.... tulajdonosok profitálnak, és ha nem tudod fizetni, még a házadat is elveszik... Ennyiből 10 évig lehet élni egy minimális albérletben, a havi törlesztőt félretenni, és úgy venni egy házat. Így több marad a zsebedben is.
2011. dec. 2. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért vesznek fel kölcsönt,mer életük végéig spórolhatnának,hogy legyen házuk. Ez is csak akkor,ha nem havi 100.000.-ből élnek.

Lehet,hogy te tudnál pár év alatt több milliót félretenni,de a többség semmit nem tud megspórolni.

2011. dec. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha fizetik az albérletet, nem, vagy alig tudnak félretenni.
2011. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon elég szegény a pénzügyi kultúra, az emberek többsége mindent elkölt, ami a zsebében van, aztán szenvednek a hitellel. Mindezt ahelyett, hogy megtakarítanának előre, már a munkába állásuk első hónapjától, és a gyerekeiknek is félretehetnének, hogy már egy saját lakása legyen mire felnő.


Nekem pont ez a szakmám, hogy az embereknek ezt az életmódot megmutassam, és sikeresebbek legyenek, és ne csak a hitel miatt sírjanak. Emelllett foglalkozok mindennel, ami a pénzpiacon jelen van, hitellel is, de azt senkinek sem ajánlom, főleg nem a mai világban.

2011. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

16.53. Talán elmondhatnád,hogy egy 3 gyerekes család,ahol az apuka most lett munkanélküli,és nem talál sehol munkát, vagy az, aki albérletben lakik,a rezsije 60.000.-. Ft között van,két gyereket nevel, a jövedelmük 125.000.- Ft,hogyan tegyen félre pénzt?

Nagyon kevesen vannak,akiknek magas a jövedelmük és tudnak vagy tudnának félretenni.

2011. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, de azt nem értem, hogy ha úgysem tudnak félretenni pénzt az emberek, akkor hogy gondolják, hogy majd a banknak törleszteni tudják? Nem felelőtlenség ez? ( Nem akarok senkit megbántani, vádolni, csupán kíváncsi vagyok.)

2011. dec. 2. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:

"egy 3 gyerekes család,ahol az apuka most lett munkanélküli,és nem talál sehol munkát, vagy az, aki albérletben lakik,a rezsije 60.000.-. Ft között van,két gyereket nevel, a jövedelmük 125.000.- Ft,hogyan tegyen félre pénzt? "


Ők már leginkább sehogy. Ezek a tanácsok a jövőre vonatkoznak és azokra, akik még tudnak félretenni. Ahogy anyukám tanította: akkor kell félretenni, amikor van miből. A semmiből nem lehet spórolni.

A háromgyerekes család nyilván akkor tudott volna félretenni, amikor az apuka dolgozott. A kétgyerekesnek meg kellett volna gondolnia, hogy tudja-e vállalni a két gyereket. Most nyilván tűzoltás van, mást nem lehet tenni.


Az a baj, hogy sok család az ilyen esetekből sem tanul. Amint apának munkája lesz, elköltik az összes pénzt. Holott ha legalább egy részét félretennék, akkor később, amikor kell, lesz mihez nyúlni. Nagyon egyszerű, logikus, érthető. Minimális önfegyelem kellene hozzá.

Azért írják le itt is sokan ezeket, mert hátha valakinek megmarad a fejében, és amikor pénz áll a házhoz, eszébe jut, milyen nehéz volt régebben, és félretesz a következő nehéz napokra.

2011. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Akinek nincs kellő anyagi háttere, az ne vállaljon gyereket! Tudom, tudom, van hogy becsúszik egy ikerpár meg stb, de a hírek is televannak idiótákkal, akik összehoztak 5 gyereket, és csak a segélyből élnek, és lehet nekik pénzt küldeni. Ha az emberek felelősségteljesebbek lennének, akkor nem mennének el milliárdok segélyre.
2011. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mi például azért vettünk fel hitelt 6 éve ,mert a törlesztő kevesebb volt ,mint az albérlet! Ésszerűnek tünt,hogy inkább a sajátomat fizetem ami egyszer az enyém lesz vagy a gyerekeimé, mint egy albérletet ahol csak megtűrt személy vagy! Albérlet mellett megnézném kitud félretenni több milliót amiből lakást vesz! Ha ilyen egyszerű lenne akkor nem lenne ennyi eladósodott lakáshiteles! Nincs ebbe semmi különös. Örülj ,hogy neked nincs hitelre szükséged!
2011. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
azért, mert ebben az országban az utolsó minimálbéres gyárimunkás is saját lakásban akar élni, pedig el kell fogadni, hogy akinek alacsony a bére, az örüljön, hogy albérletben élhet. ez az élet rendje. akinek meg sok gyereke van, az magára vessen, minek kellett annyi gyereket vállalni, inkább szülessen kevesebb gyerek, de az normális körülmények között.
2011. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam, hogy nem fogok hitelt felvenni, mert nem megbízható és az életem, a fiatalságom rámehet arra, hogy kínlódva visszafizessem. De mégis felvettem, mert hozzá tudtunk jutni egy lakáshoz féláron. És most nem tudjuk hogyan lesz tovább, mert most még a kamatot fizetjük, ami állandó, de ha az lejár, a hitelünk a csillagos egekbe szökhet.

Egy volt munkatársammal beszélgettem egyszer és egy újabb megvilágításban kezdett magyarázni. Azt mondta, hogy az is a gond, hogy az emberek mindig a birtoklás felé mennek. Más kultúrákban sokan egész életükben albérletben laknak. Ez az illető pl. a szülei házának felét rekesztette le és ott élnek, hitelmentesen. Persze ez sem mindenkinek mehet, de vannak még megoldások,és egyet értek azzal, hogy az ember már a munkába álláskor kellene hogy gyűjtsön rá, de nem...mindenki utolsó pillanatban kapkod. Én se gyűjtöttem, pedig akkor most nem lenne hitelem. Nem gondolkodunk előre, nem tervezünk.

2011. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!