Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tenni, hogy inkább...

Mit lehet tenni, hogy inkább aznap váltsák át CHF-be, és ne egy hónappal előtte (mert így kevesebbel engednek előtörleszteni)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónap múlva tudunk előtörleszteni, mert csak akkor engedi a bank.

De ezek a szemetek már most átváltották az előtörleszteni kívánt összeget svájci frankra, pedig az bármikor változhat még úgy is, hogy csökken a CHF értéke pár forintot. De nagy összegnél az a pár forint nagyon sokat számít. Ráadásul bizonyos %-kal csökkentették is az összeget az árfolyamkockázat miatt, így valójában kettőszázezerrel kevesebbet törleszthetünk csak elő, mert "a maradék 2 száz a kockázat miatt kell".


AHELYETT, hogy egyszerűen aznap, amikor megérkezik, átváltanák az akkori árfolyam szerint, és levonnák annak megfelelően. Ez azért rossz, mert ha az alatt az egy hónap alatt még csökken is a svájci frank, akkor még kevesebbet törlesztünk csak elő, mert ezek túl sokat aggódtak az árfolyam miatt.


Mert ezek nem képesek a pénz megérkezésének átváltani az összeget CHF-re.


Megértem, hogy előbb kell átváltani. De lehetne 3 nappal előtte is, amiről sms-ben is tudnak minket tájékoztatni.


Ez egyszerűen azért rossz így, mert nem akarunk több százezerrel kevesebbel törleszteni, mint amennyivel terveztük. Nagyon sokat számít évek alatt az a pár százezer is, mert iszonyúan kamatosodik. :( És nem tudni, hogy a maradékot ki tudjuk-e előbb fizetni, mint ahogy a 20 év lejár. Addig még iszonyúan felnőnek a "kis" összegek is. :(


Mégis hogy tehetik ezt meg? Egyszerűen olyan mértékben tisztességtelen az, hogy nem annyit fizetünk be, amennyit szeretnénk, hanem több százezerrel kevesebbet engednek csak. Szerintem ez már a tisztességtelenség netovábbja. Főleg, hogy a valóságban nem is svájci frank alapú a hitel, csak azt hazudják.


Nem tudjuk, mit tehetnénk. :(


Bármilyen ötletet szívesen fogadok.


2011. nov. 21. 10:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Javítás:

Mert ezek nem képesek a pénz megérkezésének NAPJÁN átváltani az összeget CHF-re.

2011. nov. 21. 10:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Milyen valutáról váltottak át svájci frankra? Ilyen nincs. Legfeljebb forintra válthatjátok át,bizonyos feltételek mellett. Forint hitelt pedig nem váltanak valutára.
2011. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy ügyvédre nincs pénzünk, de ha lenne, akkor is hogy tudnánk nyerni egy billiárdos bank ellen, aki a legjobb ügyvédeket alkalmazza.
2011. nov. 21. 10:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Elő akarunk törleszteni pár millió forintot. De mivel a hitelt CHF-ben vettük fel papíron, ezért át kell váltaniuk azt a pár milliót CHF-be.
2011. nov. 21. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,hogy azt hazudják,hogy devizahiteled van! Ha svájci frank alapú,akkor az valóban frank alapú.

Amikor Ft-ban törlesztesz,akkor átkonvertálják a Ft-ot CHF-re eladási árfolyam. A törlesztésed pedig a vásárlási árfolyamon történik.

Az minden valuta vételénél és eladásánál így van,minden banknál és pénzváltónál.

2011. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én bankomnál nem így működik az előtörlesztés, legalábbis nekem nem így mondták el a feltételeket. Ott az aznapi árfolyamon számolnának, amikor előtörlesztek.

Szerintem érdemes elolvasni, áttanulmányozni a bank hirdetményében az erre vonatkozó részt, majd újra elmenni a bankba és - akár mint a piacon - alkudozni velük. Lehet, sőt kell a bankban is, véleményem és tapasztalatom szerint. Sőt: meg is éri.

2011. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm, megpróbálunk beszélni velük, ha azt mondod, megéri. Nagyon szeretnénk, ha változtatnának ezen az igazságtalan eljáráson.


Utolsó előtti: látom, nem olvastál vagy hallottál erről a hírekben. Azért köszönöm a válaszodat!

2011. nov. 23. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!