Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom használni a...

Hogyan tudom használni a bankkártyám külföldön?

Figyelt kérdés

A lényeg: F1 Racing magazinra fizettem elő, megadtam a kártya számát, a lejáratot, stb. PIN-t nem. És még mindig nem érkezett számla, de le sem vonták a kártyáról a pénzt. Mit tegyek ilyenkor? Most akkor hogyan fogok tudni fizetni?


www.f1racing.co.uk


Köszönöm!



2011. nov. 16. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Kártya szám, lejárat, név, és a jegyű kód (nem tudom mi a neve :-/)

Ennyi kell mind belföldön, mind külföldön az utaláshoz.


Kérdés: Milyen típusú kártyád van? Azt hiszem nem mindent fogadnak el külföldön.

2011. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de én ezt csodálom. ha már ezeket megadod, nem kell semmi megerősítés, vagy jelszó vagy valami, hogy tényleg a te kártyád adataid adtad-e meg? pl ha találsz a földön egy kártyát, akkor PIN nélkül is lehet vele vásárolni?

közben megnéztem, tényleg levonták az összeget, megtörtént az utalás.

2011. nov. 16. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Dombornyomott kártyád van? Mert ha nem, akkor esélyes, hogy nem fog menni, mert a magyar bankok letiltják általában az ilyen használatát az elektronikus kártyáknak...
2011. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, dombornyomott. köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 16. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha találsz egy netes fizetésre alkalmas kártyát, akkor azzal lehet garázdálkodni. Ezért van már a legtöbb banknál NETES virtuális bankkártya. Nekem az MBK banknál is egy sima bankkártyám van, amivel lehet vásárolni meg pénzt kivenni, valamit van egy netes kártyám, amit otthon tartok és azzal lehet netes fizetéshez használni a számlámat.

Nem szabad Fő kártyának is olyat igényelni, ami alkalmas netes vásárlásra, mert ha elhagyod, akkor buktad. Vagy leírod a 3 jegyű CVC kódot (vagy megjegyzed) és kisatírozod a kártyán, ez is megoldás, de meg gondoskodni kell arról, hogy ha elhagyod a kártyád, akkor ne tudják netes vásárlásra használni.

2011. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
erre való a letiltás, nem? ha lehagyod, letiltatod és akkor nem tudnak vele gondolom neten sem vásárolgatni.
2011. nov. 17. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ha későn veszed észre, hogy nincs meg, akkor szívás :) Fő a biztonság. Én főkártyának sosem kérek olyat, amivel lehet online fizetni. Ahhoz van egy külön netes kártya külön virtuális számlával, amire csak, akkor töltök fel pénzt, ha vásárolni akarok online.
2011. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!