Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet hozzájutnom úgy...

Hogyan lehet hozzájutnom úgy a pénzemhez, hogy a lehető legkisebb összeget nyúlja le érte tőlem az OTP?

Figyelt kérdés
Egymillió ft volt befektetve a bankba, és úgy hallottam kb 8000ft lesz csak az az összeg,amit azért kell kifizetnem, hogy visszakapom a saját pénzem.Készpénzfelvételi díj ,vagy valami hasonló címen.Ez felháborító! Nem elég a 20 %-os kamatadó, még ez is.Sok éven át gyűjtögettem ezt az összeget, ami másnak talán nem nagy, de én nem szeretném ha ennyire megvágnának.Kérem,csak olyanok válaszoljanak, akik tudják is a választ.
2009. máj. 10. 07:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom az OTP-nél hogy van, a legtöbb bank a kártyás felvételért már nem számol fel semmit. (nekem BB, MKB Unicredit-es számláim vannak, ott a kártyás felvét ingyenes és ezeken a kártyákon 2 millió a limit, tehát egyben fel istudod venni.)
2009. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezen már én is gondolkoztam, hogy a számlára utaltatom a pénzt,(nem tudom belemennek-e), és úgy veszem fel.Az Otp eléggé tetű egy cég, sajnos sok rossz tapasztalatom volt már velük kapcsolatban.Azért is mentem át a K&H-ba! Mondjuk az OTP-nél 100ezer ft os kézp.felv.-i limit van, és havonta csak 1x ingyenes!!, ezért sajnos ez sem kifizetődő...
2009. máj. 10. 15:46
 3/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,kisvárosban lakunk, és nem olyan rég nyílt K&H, addig csak az OTP volt az egyetlen bank...
2009. máj. 10. 15:48
 4/17 anonim ***** válasza:

A K&H sem sokkal jobb ebből a szempontból. Tavaly vettem fel tőlük 1,2MFt-ot és kb. 10e-t máris lenyúltak belőle. Újabban úgy tudom, hogy maximálták ezt a pénzfelvételi díjat 5-6eFt körüli összegben. Legalábbis ennél a banknál.

Ebből élnek a bankok, többek között.

Ha nem feltétlenül szükséges, hogy kp-ben megkapd a pénzed, jobban jársz, ha átutaltatod. Az olcsóbb szokott lenni.

2009. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Amikor betetted a pénzedet, nyilván érdeklődtél a költségekről. Ha igen, és ezt nem mondta az ügyintéző, akkor az ronda dolog. Egyébként a banki szolgáltatások épp úgy pénzbe kerülnek, mint mondjuk a mosógépszerelés. Ott is ki kell fizetned a mester munkáját, a bankban is az ügyintézőét, pénztárosét.Arról nem is szólva, hogy a készpénz kiszállítása egy bankfiókba és annak a biztosítása őrült sokba kerül. Persze hogy ezt az ügyfél fogja megfizetni, ki más? Erre most biztos azt mondod, hogy "de a bank használja a pénzem". A te egymillió forintodon jóval kevesebbet keresett, mint amennyi költsége volt rajta. Gondold csak el: bemész a fióka, ott meleg van, légkondi van, világítás, a számlanyitással, lekötéssel dolgoztatsz 1-2 ügyintézőt,a befizetett egymilliódat elszállíttatta, a kivett pénzedet kiszállíttatta....stb. Az OTP egyébként az egyik legdrágább bank. Azt sem árt tudni, hogy ott az ügyintézők jutalékrendszerben dolgoznak, magyarul a fizetésük függ attól, hogy kötnek-e üzletet. E miatt a "kevésbé tisztességes" alkalmazottak akár fontos infot is elhallgathatnak......(saját tapasztalat).

Illetve a kifizetési költséget még visszatartó erőként is használják, hiszen ha lejár a betéted, akkor ugyanannál a banknál valszeg nem fogsz rá ugyanolyan jó kamatot kapni.Ha el akarod vinni, akkor azt fogja mondani az ügyintéző, hogy hagyd itt alacsonyabb százalékon a pénzedet, mert ha kiszámolod a más banknál kapott 1-2%-kal magasabb kamat nem fogja fedezni a kivét/utalás költségét.

Azt ajánlom, hogy érdeklődd meg, hogy lehet-e utalni a pénzt, az általában olcsóbb szokott lenni. És válassz minél hosszabb lekötési periódust (ha lehet)és olyan bankot, ahol az új és régi pénz kamata között nincs nagy különbség.

2009. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:28


megsúgnád nekem, hogy Hegyeshalomtól nyugatabbra miért sokkal olcsóbb a banki szolgáltatás? pedig ott a bérek sokkal magasabbak.

2009. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ha lekötötted a pénzedet egy bizonyos időre és előbb szeretnél hozzájutni, akkor úgy mond szerződést szegtél és azért számolnak fel külön díjat.
2009. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék előbb hozzájutn... nem erről van szó.
2009. szept. 5. 11:43
 9/17 anonim ***** válasza:
Az a 8000Ft nagyon sok. Biztos vagy benne, hogy ennyi? Nekem a Budapest Banknál van a pénzem, és én is először valami sokezer forintot számoltam össze készpénzfelvételi díjként (százalékban volt megadva egy része), aztán továbbolvastam a weboldalukon, és kiderült, hogy 2-3ezer forint körül (már nem emlékszem) maximalizálva van az összeg.
2009. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jobban jársz az átutalással. Úgy "csak" 6300 Ft lesz a költsége.
2009. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!