Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztésnél az aktuális...

Végtörlesztésnél az aktuális tőke mellett milyen ügyleti kamatot kell fizetni?

Figyelt kérdés
Most olvastam banki tájékoztatót a végtörlesztésről, és ez szerepel benne: A kérelem beadásától számított 60 napon belül a végtörlesztés fedezetét (aktuális tőke, ügyleti kamat, jelzáloghitelből esedékes esetleges lejárt tartozás) a bankszámlán biztosítania kell.
2011. szept. 29. 13:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A törvényben az volt, hogy nem számíthat fel a bank kamatot, rosszul értelmezem?
2011. szept. 29. 13:41
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyikről van szó,de a bankok általában még még nem tették fel a honlapokra az újtörvény szerinti végtörlesztés tájékoztatóit. Amit olvastál szerintem a "normál" végtörlesztésre vonatkozik
2011. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Már elkezdték feltenni, ez kimondottan a fix árfolyamos végtörlesztésről szól. Raiffeisen honlapon van.
2011. szept. 29. 13:53
 4/24 anonim ***** válasza:

akkor a 60 napra ( az eljárás kezdete és a valós végtörlesztés) közti kamatra gondolnak

Ravasz, ezek szerint elhúzzák 60 napra,hogy azt még beszedhessék.

2011. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ilyent én nem találtam a honlapjukon . Belinkelnéd . Engem is érdekelne.

Köszi

2011. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
"Kamat: Az igazolás kiállításának napjáig felhalmozott havi ügyleti kamat összege" - ezt írja - az igazolás pedig a fennálló tartozásról szóló igazolást mondja, befizetendő összeg egyik eleme a kamat.
2011. szept. 29. 14:03
 7/24 A kérdező kommentje:
2011. szept. 29. 14:03
 8/24 A kérdező kommentje:
Itt a 2. pontban van
2011. szept. 29. 14:04
 9/24 anonim ***** válasza:
A hírek csak a tőketartozásról beszélnek , az egyéb költségeket a banknak kéne állni . vagy nem ?
2011. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

igen, ahogy gondoltam az ügyintézési időre szóló kamatról beszélnek:

"Kamat puffer:

Rögzített árfolyamon történő teljes előtörlesztés esetén a végtörlesztés teljesülése érdekében kérjük 15 napi

kamatnak megfelelő összeg rendelkezésre bocsátását.

A puffer összegét - amennyiben a végtörlesztési megbízás teljesítéséhez nincs szükség annak felhasználására -

a bank a végtörlesztés megtörténte után az Ön rendelkezésére bocsátja a bankszámláján"

2011. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!