Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 7 évre vettek fel szüleim 2M...

7 évre vettek fel szüleim 2M Ft hitelt, a ház került jelzálog alá.2,8M Ft-ot kell visszafizetni. Szüleim abban a hitben élnek, hogy övék a ház és eladhatják, ha akarják, és sz így befolyt pénzből majd egyben törlesztik a hitelt. Nekik van igazuk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem, de nekik akarok bizonyítékot felmutatni, vagyis a válaszokat. Úgy gondolkoznak (maradi, naiv, paraszti ésszel), hogy a Bank majd belemegy abba, hogy ha el tudják adni a házat, akkor egyből kifizetik a hitelt. Hiába mondom nekik, hogy a ház jelenleg a Bank kezén van (OTP, de a devizaalapú kölcsön miatt menekültek oda..), és addig tehetetlenek, amíg nincs visszafizetve az összes hitel. Ha netán nem fizetnék a törlesztőrészletet, a türelmi idő lejárta után kb. mennyi áron kiálthatja ki a Bank árverezésre a házat?
2011. aug. 28. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Mivel jelzálog van rajta, nem lehet eladni. De szerintem megoldható, hogy a vevő átvállalja/kifizeti a hitelt. Az árverezés a legrosszabb megoldás, mert olyankor töredék áron kelnek el az ingatlanok.
2011. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Eladhatják a házat, megkapják a pénzt kifizetik a hitelt, vagy a vevő át is vállalhatja magára.
2011. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 28. 15:53
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Mennyit ér a házatok? A piaci érték 70%-án indítják a licitet.
2011. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de rossz hírem van: a szüleidnek van igazuk, nem maradiak. Én ugyanígy voltam 2005ben a Budapest Banknál. A jelzáloggal terhelt házam eladtam, kifizettem a bankot, és a többi pénz az enyém lett, a bank pedig eltüntette a jelzálogjogát. Ja és olyannyira, hogy a vevő nem a banknak fizetett, hanem nekem, nem a BBnél vezetett szlára, hanem kpben ügyvéd előtt. Lehet, h az OTPnél ma máshogy van, de ott és akkor így volt.
2011. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelzáloggal terhelt ingatlan is eladható, de a bank beleegyezése szükséges.
2011. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérni kell egy "kiengedő nyilatkozat"-ot, abban benne van, hogy mennyit kell a banknak befizetni ahhoz, hogy töröljék a jelzálogjogot. A maradék pénz a tietek.
2011. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Foglalót szoktak kérni a vevők és a bank is és abból kell kifizetni a jelzálogot.
2011. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződést úgy szerkesztik meg, hogy a jelzálog a vevő által átutalt foglalóból lesz kifizetve.

A bank is ellenjegyzi az adásvételi szerződést.

2011. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Még egy fontos dolog.


Az előtörlesztésnek is van díja, ha chf-es hitel akkor naponta változik a rajta levő jelzálog összege!

Ha nincs semmi tartalékotok, akkor bajba is kerülhettek, mert a járulékos költségeket is bele kell kalkulálnotok.

chf hitelt úgy fizettetnek vissza, hogy napi árfolyamon a jelzálog összegét átváltják forintra, azt befizetitek, és utána visszaváltják chf-re.

Az eladás és vétel árfolyama más, így fennmaradhat még egy összeg amit ki kell fizetnetek, ha nem kértek elég foglalót, akkor nagy baj lehet.

2011. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!