Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan számolják a THM-et?

Hogyan számolják a THM-et?

Figyelt kérdés

Alábbi példában 1MFt hitelt törlesztünk 12 hónapig. A raiffeisen kalkulátor ( [link] kb 31% THM-et mond, de ezt én nem értem, hogy jön ki hiszen ha a havi törlesztő részlet kb 95eFt és 12 hónap a futamidő akkor ugyebár visszafizetünk 1.14MFt-ot. Ez nekem 14% kamat.


THM Kalkulátor


Paraméterek

Termék neve: Személyi kölcsön

Folyósítás devizaneme HUF

Törlesztés devizaneme: HUF

Hitelfedezeti védelem: Nincs

Eredmény Az adatok tájékoztató jellegűek

Hitelösszeg

Forintban

1 000 000

A felvett devizanemben

1 000 000

A hitel futamideje (hónapban megadva)

12

A hitel kamatperiódusa

1 év

Havi törlesztőrészlet

Az első kamatperiódusban forintban

94 996

Az első kamatperiódusban a termék devizanemében

94 996

Az első kamatperiódust követően forintban

Az első kamatperiódust követően a termék devizanemében

Az adott hitelhez tartozó egyedi THM (%)

33,8

Referencia THM (%)

30,9

Hitelfedezeti védelem havi biztosítási díj (forintban)

Egyszeri díjak

Hitelbírálati díj (folyósítás/törlesztés devizanemében)

23 000

Folyósítási jutalék (folyósítás/törlesztés devizanemében)

Folyósítási konverziós díj (forintban)

Konszolidációs díj (folyósítás/törlesztés devizanemében)

Rendszeres díjak

Első kamatperiódusban:

Éves kamatláb (%)

24,9

Havi kezelési költség (%)

Havi konverziós jutalék (%)

Első kamatperiódust követően:

Éves kamatláb (%)

24,9

Havi kezelési költség (%)

Havi konverziós jutalék (%)

THM

Összeg Időtartam THM

500 000

36 hó

30,87%

3 000 000

60 hó

29,42%

Hasznos linkek

Mi az a hitelfedezeti védelem?

Mi az az árfolyamkockázat?

Terméktájékoztató...

Adatkezelési szabályzat...


2011. aug. 13. 01:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Mi az a 36 meg 60 hó amiket emleget? Ugye a futamidő az hogy mennyi idő alatt akarom visszafizetni a tartozásom?
2011. aug. 13. 01:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem futom végig a számokat. A kamat és a THM nem ugyan az. A THM-nek a kamat része, azonban még tartalmaz más költségeket is, amelyek a hitel felvételével járnak. A THM végül azt mutatja, hogy mennyibe kerül neked a hitel felvétele ténylegesen. Ugye bár a neve is Teljes Hiteldíj Mutató.


De akkor kicsit szakszerűbben:


Ez az egyéves időszakra vetített százalékos érték, mint ahogyan a neve is jelzi, a hitel teljes díját mutatja meg, azaz gyakorlatilag minden olyan költséget tartalmaz, amelyet a pénzügyi intézménynek a tőkén felül fizetnünk kell. Minél alacsonyabb a THM, annál kedvezőbb a fizetendő teljes hiteldíj, annál olcsóbb a kölcsön.


Milyen költségeket tartalmaz a THM?


A THM tartalmazza a hitelszerződés kapcsán fizetendő összes díjat (kamatot, díjat, költséget, jutalékot, adót), valamint a hitelhez kapcsolódó járulékos szolgáltatások költségeit, ha a hitelező számára ismertek, továbbá a szolgáltatás igénybevételét a hitelszerződés megkötéséhez a hitelező előírja.


A THM az alábbiakat tartalmazza különösen:


a kamatot,

a kezelési költséget,

a hitelbírálati díjat,

az értékbecslési díjat,

lakásépítéseknél a helyszíni szemlék díját,

a hitelközvetítőnek fizetendő díjat,

az ingatlan-nyilvántartási eljárás díját,

a számlavezetés és készpénz-helyettesítő fizetési eszköz használatának költségeit és a fizetési műveletekkel kapcsolatos egyéb költségeket, amennyiben a számla vezetését a hitelező előírja,

biztosítási és garancia díját, amennyiben a jelzáloghitelhez vagyonbiztosítás szükséges.


Ugyanakkor a THM nem tartalmazza:


a késedelmi kamatot,

a hitel futamideje meghosszabbításának (prolongálás) költségét,

az egyéb olyan fizetési kötelezettséget, amely a szerződésben vállalt kötelezettség nem teljesítéséből származik,

a közjegyzői díjat,

kereskedelmi kölcsön vagy kapcsolt hitelszerződés esetén a fogyasztó által a termékek vagy szolgáltatások megvételéért fizetett – a vételáron felüli – díjat, függetlenül attól, hogy készpénzzel vagy hitelből fizeti, valamint

a számlavezetés és készpénz-helyettesítő fizetési eszköz használatának költségeit és a fizetési műveletekkel kapcsolatos egyéb költségeket, ha a hitelező nem írja elő az adott hitelszerződéshez és költségeit a fogyasztóval kötött szerződésben egyértelműen és külön feltüntették.

2011. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kell végigfutni a számokat leírtam hogy 12x95e az 1.14M ami az 1M-hoz képest +14%. Így nem értem hogy lehet hogy azt mondják hogy ~31% THM.
2011. aug. 13. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:
A link helyesen: [link]
2011. aug. 13. 18:45
 5/7 A kérdező kommentje:

De itt van egy kép róla, hogy még egyszerűbb legyen:


[link]


Itt csak egyszer 23e egyéb költségről beszélnek és 12x95eFt-ról az összesen sehogy nem lesz 25 vagy 30 százalék.

2011. aug. 13. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Törlesztési tábláról tudnál mutatni egy képet?
2011. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az micsoda? Ennyit dobott ki a gép amennyit mutattam a fényképen.
2011. aug. 14. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!