Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes belemenni a svájci...

Érdemes belemenni a svájci frank alapú hitel három évre elcsúsztatott fizetési halasztásába?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon nagy szarban vagy és már vinnék a kecót, akkor igen!
2011. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy a (pénzügyi) helyzeted 3 év múlva (sokkal) jobb lesz, akkor érdemes. Ha nem vársz túl nagy változást sem a saját pénzügyeidben, sem a frankárfolyamban, akkor nem érdemes.
2011. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2011. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, ha még bírod fizetni. Amit most nem fizetsz, arra még plusz kamat rakódik, és később kell megfizetned. Az sokkal rosszabb lesz.
2011. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Richárd Varga válasza:
100%

Remélem ez segít:



Inkább szorítsuk össze a nadrágszíjat! Próbáljunk megtakarítani!


KHR listán lévők felejtsék el a hitelkiváltást, illetve az új hitel felvételét! Amit az újságokban olvasunk, az uzsora szintű hitel, nem érdemes belemenni! Hacsak nem szeretnénk az unokáinkat is kellemetlen helyzetbe sodorni! A hitel kiváltását szintén mindenki felejtse el! Egyik bank sem jobb a másiknál a kiváltás folyamata alatt, ezen felül annyi plusz költség felmerülhet, illetve deviza alapú hitel kiváltásánál, ha záloghitelről van szó, lehet hogy annak értéke sem fedezi a felvenni kívánt összeget! A deviza hitelek mindig is a legolcsóbb hitelek voltak! Az Európai Unióba való csatlakozás óta! A jelenleg is folyamatban lévő gazdasági válság idején viszont mindenki úgy látja, hogy drágult a hitele! Ez viszont csak átmeneti! Ez amolyan világpiaci kiegyenlítődés folyamán vissza fog állni az előző helyzetére! Gondoljunk csak bele, hogy ha három nagy pillérre helyezzük a világpiacot, akkor mi történhet? A három pillér: részvények, arany és olaj! Mint láttuk a részvényárfolyamok, ezáltal a devizaárfolyamok is fordítottan arányos úton mozognak. Tehát míg a devizaárfolyam emelkedik, ezáltal a részvény árfolyam csökken. Ez azért van, mert az adott országban, például Magyarországon, ha gyengül a Forint, erősödik a valuta, így a forint alapú részvények elkezdenek csökkenni! Ez külföldi országokban is így van! Például, ha Romániában gyengül a Lei, a valuták erősödnek, ezáltal a lei alapú részvények csökkennek! Ahol Euro van, ott az euro alapú részvények általába véve erősek. Az USA dollárja gyengül a második nagyhatalommal szemben, ezáltal a dollár alapú részvények ugyancsak csökkennek! Ilyenkor a hiteleknél az a helyzet, hogy az adott ország saját devizájában felvett hitelek szinte nem változnak, viszont a háttérben, mivel a bankok általában részvényekbe fektetik a pénzüket, mégis elkezdenek drágulni! Mivel a megállapodásnál a nem deviza alapú hitelek összegét nagyjából meghatározzák, így inkább csak a futamidő fog kitolódni, amit sajnálatos módon csak a lejárat előtti napokban tudatnak az ügyféllel! Ha a futamidő van fixálva, akkor drágulhat csak a nem deviza alapú hitel törlesztő részlete! Viszont a deviza alapú hitelek függnek a világpiactól. Ha visszatérünk a három pillérre, akkor láthatjuk, hogyha a részvény árfolyamok elkezdenek csökkenni, a befektetők gyorsan túltesznek rajtuk és elkezdenek aranyat vásárolni. Ezáltal az arany értéke megnő. Ugyanígy lehet ez az olaj szempontjából is! Nemhiába hívják az olajat fekete aranynak, az aranyat aranynak, a részvények pedig ezek mozgató pénzpiaci eszközei. A sok aranyfelvásárlás során az arany értéke elkezd csökkenni, mely által ismét a részvény fog többet érni. Ez mindig is így volt, mindig is így lesz.

A következő kérdés: fixáljunk, vagy ne? Válaszom: Ne! Ugyanis ha fixáljuk a törlesztőrészletet, azzal annyit nyerünk csak, hogy a gyermekünk is ugyanazon hitelt fogja fizetni! Azt javaslom, ha van rá lehetőség, helyezkedjünk el mellékállásban is, vagy valamilyen úton módon próbáljuk megnövelni a családkasszát, vagy lecsökkenteni a költségeinket, illetve megtakarítani valamely pénzpiaci befektetésbe! Rengeteg szaktanácsadó található az országban, akik ebben tudnak segíteni, már havi 8-10 ezer forintból össze lehet szedni 10 év alatt akkora összeget, hogy könnyíteni tudjunk majd akkor a helyzetünkön, jobb fajta megtakarításoknál bónuszként életbiztosítás is található, mely fedezheti azt, hogyha ebben a rohanó világban történne velünk valami, akkor az utódunkra ne maradjon rá a hitelünk, sőt még az életét is el tudja kezdeni!

A bankokról tudni kell azt, hogy ha egy focimeccsbe képzelnénk magunkat, a hazai a bank, a vendég pedig Mi vagyunk, akkor mindenféleképpen a bank fog nyerni, legalább 2:0-ra! Egyszer nyer a kamatokkal, másszor, pedig Ő fekteti be a Mi pénzünket, melyből szintén egész szép hasznot húz! Mi maximum kiegyenlítésre, azaz 1:1-re vagyunk képesek, akkor, ha megtakarítást vezetünk a hitel mellett! Mert ekkor Mi is részesülünk a világpiacból! Másrészt pedig, a hitel kamata, ha azt látjuk hogy THM: 8,25% vagy valami 8-10% közötti összeg, körülbelül a felvett tőkénk 90-120%-a minimum! Ez annyit tesz, hogy egy 10 milliós jelzáloghitelre visszafizetünk kamatokkal és kezelési költségekkel együtt körülbelül 17-20 millió forint között! Deviza alapú hiteleknél, általában van egy fix kamat és egy fix tőke, amit havonta fizetünk, vagy a másik verzió, hogy havonta nő a tőkerész, illetve csökken a kamat. Attól hogy valaki 40 ezer forint havi törlesztővel kezdte és 80 ezernél jár, az nem azt jelenti, hogy emelkedett a tőke vagy a kamat, hanem csak az inflációt fizetjük, ami a bankokat ugyanúgy érinti! Ha pedig élnénk a lehetőséggel és fixálnánk a törlesztő részletet, az annyit tenne, hogy csak kamatot fizetnénk egy darabig, utána visszaállna minden a régibe, de mivel a banknak is ugyanannyi az árfolyam. Ő magába visszaváltja a befizetett összeget az eredeti árfolyamra, ami nagyon kicsit fogja csökkenteni a kamatot, a tőkénk nem csökken, a futamidő kitolódhat 5-10-15 évre is akár és korántsem biztos, hogyha lejár a fixálási időszak, sokkal alacsonyabb lesz a devizaárfolyam. Emellett ugye még költségei is vannak ennek a tevékenységnek, szóval egyáltalán nem ajánlott a jelenlegi hitelünkbe belepiszkálni! Azt tanácsolom, hogy szorítsuk meg a nadrágszíjat és próbáljunk megtakarítani!

Új hitel felvételéhez kérjék szakemberek segítségét, melyik ne a banki ügyintézők legyenek, hanem valamely alkusz cég, ugyanis nekik minden mindegy, a függő ügyintézők pedig csak a sajátjukat tudják kínálni, mert azt kell és azt szabad nekik és ha valaki egyszer belép egy bank ajtaján…

Remélem segítettem megérteni a jelenlegi helyzetet, melyért senki sem hibás, ne mutogassunk se embertársainkra, se a politikusokra, hanem mindenki csakis saját magába próbálja átgondolni és megoldani ezt a szorult helyzetet! Lesz ez még jobb is, amire garancia a történelem igen hosszú és rázós időszaka!

Kívánok mindenkinek sok sikert a további életéhez, sok szerencsét és jó egészséget!

2011. aug. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 18. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!