Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon összejöhet? (áru hitel)...

Vajon összejöhet? (áru hitel) Megadnák nekünk?

Figyelt kérdés

Kinéztem az extremedigitalban egy 55.000Ft értékű terméket. Sajnos jelenleg egyben nincs ennyi pénzünk, arra gondoltunk, hitelt kéne felvenni rá. Az önrésze 5500Ft, majd 10 hónapon keresztül 5500Ft. (THM: 26,27%)

Úgy gondolom havonta nem olyan sok ez 5500Ft, hiszen ha lemondok egy-két dologról akkor már meg is lenne havonta ennyi.

Párom őstermelőként dolgozik, rendesen adózik keresetéből, amiről papír is van. (Az OTP-nél vagyunk egyébként)

Jelenleg én nem dolgozom, az iskola és a vizsgák lekötnek.

Megadnák nekünk a hitelt? Van két T-Mobile telefon előfizetésünk, ennél nem problémáztak, simán megkaptuk az előfizetést.

Adnának nekünk hitelt?

Előre is köszönöm! :)


2011. aug. 11. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi a jövedelme a párodnak, amit a bankszámlakivonatról, vagy apeh-tól tud igazolni.

Nekem tavaly 140 E nettóra nem adtak 60 E hitelt.

2011. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos ő nem keres azért havonta 140-et, így lehet, hogy esélytelen a dolog? :(

2011. aug. 11. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit veszítesz, ha megpróbálod? :) Nem igazán lehet tudni, hogy mit fog dobni a rendszer. Odamész, beadod a papírokat, és megvárod, hogy mit mondanak.
2011. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van! :)
2011. aug. 11. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:

1,5-3óra ügyintézési időt veszíthetsz maximum, megpróbálni érdemes, pláne ha úgy érzed ezzel a műszaki cikkel jobb lesz nektek.


Nekünk nettó 300ezer kettőnk összjövedelmére, egyéb hitel nélkül, 2M Ft lekötött betétre nem adtak 500ezer forint személyi kölcsönt 50ezer önerő és utána 10x 50ezerre.


Másnap megérdeklődtem a bankomnál ott azt mondták, hogy a lekötött betét erejééig hitelképes, adnak személyi hitelt, de ott dupla a kamat, szóval nem kellett.

2011. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi értelme 2 milliós lekötött betétre felvenni 500e Ft-ot kb. 15%-os THM-re? (Mivel 550e fizetsz vissza 10 hónap alatt), míg a lekötött betéted kamatozik nettó 4-5%-ot?

Bontsd meg a betéted, jobban jársz a betét kamatveszteségével, mint az 500e Ft-ra fizetendő hitelmennyiséggel. Főleg, ha szakaszosan bontható betétben van a pénzed.

2011. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 12. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:

08-12 12:36:


Sajnos pillanatnyilag olyan helyzetben vagyunk, hogy bármikor kellhet 1-2 millió gyorsan különben tönkre megy az üzletünk.


Ezért ha azok a műszaki berendezések elérhetőek lettek volna 10% kamattal simán megléptük volna, de 2x annyival már nem, inkább megvettük/vesszük apránként. Értelemszerűen nem luxus plazmatévé hanem korszerűsítés és biztonságtechnika lett volna.

2011. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyél fel a vállalkozásra hitelt. Sokkal jobb kondíciókkal van, mint egy áruhitel, vagy szabad felhasználású hitel.

Emellett pályázz! Az EU hozzáteszi a 40-60%-át a fejlesztéseknek.

2011. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem tudom mi lesz, de majd megírom. :)
2011. aug. 15. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!