Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy vehetném meg a házat?

Hogy vehetném meg a házat?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék megvenni egy garzon lakást. 16éves korom óta saját házról álmodozok. Már ekkor elkezdtem pénzt gyűjteni, de mivel a családom eléggé csóró ez nehéz, 14éves korom óta magamat kell ruháztatnom, sulihoz cuccok, meg minden. Szóval most 22évesen mindösszesen 600.000ft gyűlt össze. Már abbahagytam a sulit 2éve, de mivel az isten háta mögötti helyen lakom egy kis faluban, állandó munka eléggé nehezen jön össze. Vagy a nagy távolság miatt nem bírom fél évnél tovább ki egy helyen, vagy leépítés áldozata leszek. Most megint sikerült elhelyezkednem 120km-re és naponta bejárok és 12órázok egy gyárban. Fizu 100ezer felett van. Szeretnék megvenni egy lakást egy éven belül megvenni 3,5-4millió körüli árból. A 600ezremmel az a baj, hogy mivel nem számítottam arra, hogy ilyen mégis most kell a ház, ezért úgy kötöttem le, hogy még 3évig nem kapom vissza, de utána több mint duplája lesz (remélhetőleg). Szóval hogy lehetséges 1éven belül házat venni az én helyzetemben??? Amikor eltelik az 1év kb 1millióm lesz ismét, annyit félre tudok tenni a mostani keresetemmel, persze az is kell ehhez, hogy ne rúgjanak ki.
2011. aug. 7. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon saját lakás, ráadásul ilyen fiatalon? Az luxus, hála a jó kis kormányunknak. Ha veszel fel hitelt, akkor esetleg, de az meg nagyon bizonytalan, elég egy pár év és még annyi munkalehetőség se lesz itt, mint most, és ha hitellel tesznek ki a munkahelyedről, mit kezdesz?
2011. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre a helyzetre szerintem csak az albérlet a megoldás jelenleg.


Én 25 vagyok, házra gyűjtöttem idáig, persze mire összejött kb. 2,5 millió, addigra elbizonytalanodtam, hogy egyáltalán közelebb akarok-e költözni a munkahelyemhez. Nem biztos hogy ott akarok még 5 évig dolgozni, úgyhogy egyenlőre nem veszek se lakást, se házat.

2011. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy hogy ennyi pénzt már összegyűjtöttél!

Sok sikert kívánok neked!Remélem minél előbb összejön a lakás!


Sajnos segíteni nem tudok.Nekünk mikor bankba volt lekötve a pénzünk és megtaláltuk a házunkat akkor ugrott az összes kamat.

Nem lenne jobb ha megvárnád a három évet addig gyűjtenél hozzá és hitel nélkül vennéd a lakást?

2011. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Albérletben már próbáltam, de nem mindegy törlesztek, vagy tulajnak pengetem ki a pénzt? Albérlet volt 30ezer, rezsim télen 20ezer, spórolós vagyok, és szeretnék saját házamba hazamenni. Apám alkoholista, anyám jehova tanúja :S Legalább a ház össze jönne már életemben. Mikor elköltöztem albérletbe úy mentem, hogy még nem volt munkám. Odamentem 1nap alatt találtam melót, és azért kellett hazajönnöm, mert rossz volt, hogy csak fizetem albérletet de ház nem lesz enyém soha. :S
2011. aug. 7. 20:22
 5/7 anonim válasza:
Sok sikert, és gratulálok az eddigiekhez!:)
2011. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát öregem, ha arra telik, hogy minden áldott nap 120 kilométerre bejárjál akkor lakást is tudnod kéne venni, mert egy ilyen bejárás az egész 100 ezres fizetésedet vinné, ha igaz.
2011. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ingyen vittek szóval nem került pénzbe.
2011. aug. 8. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!